Strona główna Wiadomości W Warszawie możesz płacić BLIKIEM za bilety w autobusach MZA

W Warszawie możesz płacić BLIKIEM za bilety w autobusach MZA

W Warszawie możesz płacić BLIKIEM za bilety w autobusach MZA

 Od 8 sierpnia w zdecydowanej większości warszawskich biletomatów możemy płacić BLIKIEM. To drugie miasto w Polsce, gdzie wprowadzono taką możliwość.


Według danych Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w 2015 roku mieszkańcy stolicy kupili ponad 85 milionów biletów na łączną kwotę 818 milionów złotych. Większość transakcji została dokonana w biletomatach, których w Warszawie jest prawie 1900 (551 biletomatów stacjonarnych i 1332 mobilnych). Teraz w ponad 70 proc. urządzeń, a dokładniej w 1332 zamontowanych w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych za bilety można już zapłacić BLIKIEM. System płatności mobilnych oferowany przez Polski Standard Płatności, operatora BLIKA, będzie wdrażany sukcesywnie we wszystkich urządzeniach.

 

Jak zatem kupić bilet BLIKIEM?

 

Musimy posiadać aplikację mobilną banku-uczestnika systemu BLIK. Przy każdej transakcji system wygeneruje nam jednorazowy sześciocyfrowy kod, który wpisujemy na ekranie biletomatu. Transakcję potwierdzamy każdorazowo na swoim smartfonie. Kod jest ważny tylko dwie minuty, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo. Aby ułatwić korzystanie
z BLIKA, wszystkie biletomaty oferujące taką możliwość zostały specjalnie oznakowane.

Warszawa jest drugim miastem w Polsce, w którym można płacić za bilety BLIKIEM. Od połowy lipca z tego udogodnienia korzystają mieszkańcy Łodzi. W obu miastach PSP współpracuje z firmą MERA SYSTEMY, producentem i projektantem biletomatów. Operatorem płatności jest firma eCard S.A.

 

Współpraca Polskiego Standardu Płatności i MERA-SYSTEMY pozwoliła na znaczne ułatwienie życie użytkownikom komunikacji miejskiej. To kolejne miejsce, w którym pokazujemy wygodę i bezpieczeństwo transakcji BLIKIEM. Teraz oprócz zwykłych zakupów
w sklepach czy internecie, wypłat z bankomatów, czy przelewów na telefon, możemy także płacić za bilety w autobusie, tramwaju i metrze. Takie wygodne, bezpieczne i szybkie rozwiązanie daje nam ogromny komfort w codziennym funkcjonowaniu i sprawia że BLIK staje się coraz bardziej powszechną formą płatności
– mówi Dariusz Mazurkiewicz, Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

 

Firma MERA-SYSTEMY jest jednym z największych producentów projektantów automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty. W ubiegłym roku firma zawarła porozumienie z Polskim Standardem Płatności, dotyczące udostępnienia BLIKA
w swoich biletomatach.

 

Możliwość zapłaty BLIKIEM za bilet to niezwykłe udogodnienie dla pasażerów oraz bezpieczna i intuicyjna w obsłudze forma płatności. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój BLIKA, bo uważamy, że to świetna alternatywa dla kart płatniczych – podkreśla  Michał Miernecki, Wiceprezes MERA-SYSTEMY.

 

Dziś z systemu płatności mobilnych BLIK może korzystać ponad 2 miliony użytkowników. Od momentu gdy został uruchomiony w lutym 2015 roku dokonano nim ponad 3,5 miliona transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 148 tysiącach terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych oraz w większości sklepów internetowych za pośrednictwem większości polskich agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: eService, Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayTel czy First Data. BLIK to także bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z około 14,8 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet, Planet Cash oraz PayTel) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).

Więcej informacji na temat nowego systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie http://www.blikmobile.pl oraz na stronie Polskiego Standardu Płatności – http://www.polskistandardplatnosci.pl.

 

Polski Standard Płatności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.