Strona głównaWiadomościKorzyści z generowania i przechowywania faktur online

Korzyści z generowania i przechowywania faktur online

Na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz więcej firm przenosi działania reklamowe do sieci, oszczędzając przy tym koszty marketingowe i uzyskując lepszy kontakt z klientem. Internet daje niesamowite możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie mógł marzyć. Zatrudnienie zdalnego pracownika, uzyskanie informacji na niemal każdy temat czy przechowywanie danych, do których mamy dostęp z każdego miejsca na Ziemi, jest teraz dostępne na wyciągnięcie ręki!

Nie ulega wątpliwościom, że Internet jest teraz wszechobecny w naszym życiu. Nie mamy tutaj na myśli wyłącznie działań reklamowych, wizerunkowych czy poszukiwania właściwego pracownika, który może mieszkać na drugim krańcu świata. Internet to ostatnio przede wszystkim chmura. Chmura, która – niezależnie od naszego położenia – umożliwia nam przetrzymywanie ważnych dokumentów. Takich jak efaktury.

Faktury elektroniczne

Wraz z początkiem 2014 roku, do prawa podatkowego wprowadzono inne nazewnictwo i dokładną definicję faktury elektronicznej. Było to początkiem dużych zmian w rachunkowości jak i w przechowywaniu danych. Od tego momentu zarówno małe firmy jak i duże sieci handlowe sukcesywnie rezygnują z przechowywania tradycyjnych, papierowych dokumentów (faktura proforma, faktura VAT) na korzyść tych, które generowane są drogą elektroniczną. Odpowiednie zabezpieczenia, kopia zapasowa i cały proces księgowości staje się coraz łatwiejszy i przede wszystkim funkcjonalny.

Ponadto, zaletą fakturowania online jest dostępność i szybkie wyszukiwanie dokumentów na personalnym koncie.

eFaktura w 30 sekund!

Jednym z ciekawszych systemów na rynku, który oferuje samoobsługowe generowanie efaktur przez klienta sieci handlowych jest system eFakturomat.

Niewątpliwą zaletą eFakturomatu jest nie tylko fakt, że dokument można wystawić drogą elektroniczną – wystarczy tylko dostęp do Internetu i paragon ze sklepu. Twórcy zaznaczają też inne, ważne aspekty tego rozwiązania.

„Istotną zaletą programu eFakturomat to korzystanie z chmury. Sieć sklepów ma dostęp z każdego miejsca do wszystkich dokumentów. Tak samo klient, który ma wgląd do wszystkich faktur, jakie wystawił na swoje nazwisko czy firmę. Ponadto, odszukiwanie i filtrowanie dokumentów jest szybkie i bardzo proste – po dacie, numerze dokumentu czy NIPie.” – przekonuje kierownik projektu eFakturomat – Bartłomiej Woźniak.

Być może świat biznesu zmierza ku lepszym i funkcjonalnym rozwiązaniom. Mniej drukowanych dokumentów to wygoda w firmie, oszczędność i dbanie o naturalne środowisko. Ponadto, przechowywanie efaktur jest bezpieczniejsze, a odszukanie odpowiedniego dokumentu takie proste!

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.e-fakturomat.pl

 

efaktura

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Realizowane przez ITEZONE.PL Sp. z o.o., które otrzymało dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania POIG 8.1

Tytuł projektu:

„E-Fakturomat – praktyczne narzędzie dla sieci handlowych i agencji badania rynku i opinii.”

RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

  1. Wreszcie koniec ze stertami faktur, i czekaniem na ich wystawienie. No i jeszcze wgląd w nie z każdego miejsca. Efakturomat pl brzmi wspaniale. Idę sprawdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular