Strona głównaWiadomościPrzyszłość digital finance

Przyszłość digital finance

wongaCzy branża digital finance wyprze tradycyjną bankowość?

Współczesne finanse bardzo chętnie korzystają z nowych technologii. Branża digital finance jest jedną z tych, które rozwijają się wyjątkowo dynamicznie i wciąż zaskakują nowymi możliwościami. Czy tradycyjna bankowość może czuć się zagrożona?

Rola płatności internetowych w XXI wieku

W XXI wieku rola płatności internetowych wzrasta w wyjątkowo szybkim tempie. Konta online już dawno przystały być jedynym popularnym narzędziem. Osoby dynamiczne, lubiące szybko i skutecznie realizować swe cele, coraz wyżej oceniają szybkie przelewy online. Tu, dzięki systemom korzystającym z najnowszych aplikacji, można błyskawicznie płacić przez Internet przez względu na porę dnia czy miejsce wykonywania przelewu. Szybkie zakupy przez Internet, rezerwacja miejsca w hotelu czy zakup biletu lotniczego – oto zadania, które dzięki systemom płatności online stają się wyjątkowo proste.

Bankowość online kontra bankowość tradycyjna

Choć tradycyjna bankowość nadal zajmuje ważną rolę, samo okienko bankowe przestało być wystarczającym rozwiązaniem. Zdecydowana większość banków wspiera tradycyjną działalność nowszymi rozwiązaniami, pozwalającymi klientom na samodzielne zarządzanie finansami. Bankomaty, wpłatomaty oraz konta online to ważne elementy w działalności banków, które powolutku wypierają tradycyjne kasy. Choć z tych ostatnich nadal korzysta się chętnie, osoby zabiegane, żyjące szybko i ceniące sobie wygodę szukają już nowszych i wygodniejszych rozwiązań.

Digital finance a nowoczesne rozwiązania

Branża digital finance może zaskoczyć nowoczesnymi rozwiązaniami, które w coraz większym stopniu ułatwiają życie współczesnemu zabieganemu człowiekowi. Lider w tej branży, specjalizująca się w pożyczkach internetowych firma Wonga, od początku swego istnienia odważnie sięga po nowe techniki oraz aplikacje. W przypadku największego pożyczkodawcy online na świecie najnowsze technologie XXI wieku są wykorzystywane w dwóch podstawowych celach. Tym pierwszym jest skrócenie czasu oczekiwania na pożyczkę. Szybkie rozpatrzenie wniosku oraz błyskawiczne przelewy nie oznaczają jednak skrupulatnego realizowania drugiego celu. Jest nim zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pożyczek. Jak oceniany jest lider w branży digital finance? Badania przeprowadzone przez Millward Brown wykazały, że ponad 90% klientów tego pożyczkodawcy ocenia obsługę aplikacji jako prostą i nie wymagającą zbyt wiele czasu. Równie pozytywną opinię uzyskała Wonga w kwestii bezpieczeństwa pożyczek. Głównym walorem okazało się tu podawanie w czytelny sposób informacji na temat ostatecznego kosztu pożyczki. W efekcie pozytywną opinię pożyczkodawcy wystawiło ponad 90% klientów. To znacznie lepszy wynik niż ten, którym mogą się pochwalić banki. Osoby korzystające z usług Wonga zostały jednocześnie poproszone o dokonanie oceny tych banków, w których mają założone rachunki. Jak się okazuje, tu pozytywną opinię na temat takich kont wyraziło tylko 65% badanych osób. Wonga.com, która pozycję największego pożyczkodawcy online uzyskała dzięki odpowiedzialności, nowoczesne aplikacje wykorzystuje też do sprawdzania bazy danych w BIK. Dzięki temu szybkość i bezpieczeństwo idą ze sobą w parze sprawiając, że branża digital finance staje się coraz bardziej przyjazna dla współczesnego człowieka.

RELATED ARTICLES

4 KOMENTARZE

  1. Nie sądzę żeby digital wyparł tradycyjną bankowość. Nie do końca wiem jak dalej będzie się rozwijał ale raczej nie ma szans w konkurencji z bankami ze względu na oprocentowanie pożyczek.

  2. Dobrym rozwiązaniem jest sms-owa informacja o wszelkich ruchach na moim koncie. Nie muszę biegać i sprawdzać stanu konta. Jest to naprawdę wygodne

  3. Bankowość online jest duzo wygodniejsza dla mnie na co dzień mogę w każdej chwili sprawdzic stan konta lub po prostu przelać pieniążki i zapłacić rachunki. Myślę, ze wkrótce w oddziałach będzie mnie kas gdyż cała obsługa przejdzie na system online.

  4. To prawda płatności jakich dokonujemy drogą elektroniczną stały się wygodne i komfortowe dla niejednego Kowalskiego. Pozostaje tylko kwestia zaciągania pożyczek. Osobiście miałbym pewnie obawy, biorąc pod uwagę, że tych parabanków jest coraz więcej, a sposoby ich spłacania do tanich niestety nie należą. Wnikliwie również rozpatrywałbym umowę mi proponowaną, żeby mieć pewność, że nie ubijam właśnie „interesu życia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular