Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski sponsorem prestiżowej aukcji koni w Janowie Podlaskim

PKO Bank Polski sponsorem prestiżowej aukcji koni w Janowie Podlaskim

PKO Bank Polski sponsorem prestiżowej aukcji koni w Janowie Podlaskim

Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim połączone z aukcją koni Pride of Poland to jedna z największych imprez poświęconych koniom czystej krwi arabskiej. Konie z polskich hodowli zachwycają znawców, hodowców i kupców z całego świata, którzy płacą za nie zawrotne kwoty. Widowiskowe aukcje w Janowie Podlaskim odbywają się od 1970 r. Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia jest PKO Bank Polski.


Narodowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej, słynna au­kcja w Janowie Podlaskim, ale także parady i pokazy koni, klaczy i źrebiąt ze stadnin w Michałowach i Białce to tylko część propozycji tegorocznego Święta Konia Arabskiego. W aukcji Pride of Poland 14 sierpnia weźmie udział 30 koni, w Summer Sale – 25. Licytacje mają długą tradycję i rozsławiły Janów Podlaski na całym świecie. Najwyższą cenę w historii aukcji zapłacono za dziesięcioletnią  klacz Pepitę – 1,4 mln EUR, co sprawiło, że stała się najdroższym koniem w historii polskiej hodowli. W tym roku organizatorzy zakładają zysk ze sprzedaży na poziomie min. 2 mln euro.

 

Święto Konia Arabskiego i słynna aukcja to przede wszystkim wielkie wydarzenie dla hodowców i inwestorów, ale atmosfera, widowisko i podlaskie plenery zachęcają wszystkich miłośników koni. Sponsorem strategicznym tego wydarzenia o międzynarodowej randze jest PKO Bank Polski. Bank angażuje się także w inne przedsięwzięcia związane z pokazami i prezentacją koni. Od lat intensywnie wspiera cykl zawodów konnych Cavaliada Tour, popularyzujący zakorzenione w naszej tradycji jeździectwo, promujący polskich zawodników i będący okazją do zaprezentowania polskich koni, hodowli i potencjału tej branży. Odbywająca się w Poznaniu, Lublinie i Warszawie Cavaliada to jedyny w Polsce halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i największe w naszej części Europy święto jeździectwa. W lipcu tego roku PKO Bank Polski zaprosił także na wyjątkowe wakacyjne wydarzenie – pierwsze w Europie zawody jeździeckie nad brzegiem morza – Cavaliada Summer Jumping w Kołobrzegu.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.