Tegoroczny BNP Paribas International Hackathon odbędzie się w Digital Knowledge Village

W tym roku warszawski Hackathon organizowany przez Bank BGŻ BNP Paribas odbędzie się w Digital Knowledge Village, nowoczesnym centrum nastawionym na wspieranie innowacyjnych firm. Uczestnicy Hackathonu, obok komfortowych stanowisk do pracy, będą mieli do dyspozycji Strefę Ciszy i Strefę Rozrywki.


Hackathon to platforma spotkań globalnego banku z ambitnymi, kreatywnymi startupami. Uznaliśmy, że Digital Knowledge Village znakomicie nadaje się do organizacji tej imprezy, nie tylko ze względu na najwyższej klasy przestrzeń i infrastrukturę IT, ale również z uwagi na unoszącego się tu ducha innowacyjności i przedsiębiorczości mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Warszawski Hackathon rozpocznie się w piątek, 9 czerwca i potrwa do niedzieli, 11 czerwca. W jego trakcie startupy będą wypracowywać nowoczesne rozwiązania dla bankowości detalicznej, a także dla segmentów małych i średnich przedsiębiorstw oraz branży Agro.

 

Nasza impreza to informatyczny maraton. Jednak żeby uczestnicy mogli zaproponować nieszablonowe, kreatywne rozwiązania, muszą mieć przestrzeń do relaksu, odpoczynku i zebrania myśli. Potrzebna jest odskocznia, by na chwilę nie myśleć o aplikacjach, programowaniu, kodzie. Dlatego obok dużej sali, w której wszyscy będą wspólnie pracować, do dyspozycji będzie Strefa Rozrywki i Strefa Ciszy. Zapewnimy rozrywkę adekwatną do formatu wydarzenia. W Strefie Rozrywki znajdzie się m.in. Gifbox tworzący krótkie animacje, które potrafią uchwycić więcej niż tylko pojedynczy moment, a uczestnikom imprezy pozostawiają szerokie możliwości zabawy przed obiektywem. Będą także stanowiska VR czy konsole PS4 – mówi Agnieszka Wilczyńska.

 

Na szukających odpoczynku w Strefie Ciszy czekać będą fotel do masażu, hamaki i pufy z miękkimi poduszkami i kocami, gdzie  będzie się można zrelaksować w ciszy lub przy wybranej muzyce, ale w słuchawkach.

 

– Zadbamy również o specjalnie skomponowane menu i zapewnimy uczestnikom tzw. Brainfood, czyli jedzenie zdrowe i sycące, a jednocześnie dające dużą dawkę energii. dodaje Agnieszka Wilczyńska.

 

9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Czerwcowy weekend to tylko początek procesu, podczas którego najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje aplikacje na grudniowym Demo Day w Paryżu. Najlepsze rozwiązania mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas. W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu, udział wzięło 9 startupów z 3 krajów.

 

Partnerem wydarzenia jest The Heart of Warsaw, europejskie centrum współpracy korporacji i startupów, a partnerami technologicznymi są Microsoft i Mastercard.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.