Strona główna Wiadomości Rośnie portfel depozytów w euro pozyskiwanych przez BOŚ w Niemczech

Rośnie portfel depozytów w euro pozyskiwanych przez BOŚ w Niemczech

Rośnie portfel depozytów w euro pozyskiwanych przez BOŚ w Niemczech

Bank Ochrony Środowiska zdobywa kolejnych klientów na rynku niemieckim. Wartość portfela depozytów w euro pozyskanych w niewiele ponad trzy miesiące przez BOŚ w Niemczech wynosi już blisko 28 mln euro. Bank rozważa wejście z podobną ofertą na kolejne europejskie rynki.

 

Depozyty na rynku niemieckim Bank Ochrony Środowiska oferuje od połowy grudnia 2016 roku. Odbywa się to w ramach współpracy z brokerem Raisin GmbH, zarządzającym internetową platformą WeltSparen, na której znajdują się oferty depozytowe ponad 20 banków z kilkunastu krajów Unii Europejskiej.

 

W ofercie BOŚ dostępne są trzy długoterminowe lokaty: roczna, dwuletnia i trzyletnia, oprocentowane odpowiednio na 1,05%, 1,50%  i 1,60%. Minimalna kwota lokaty wynosi 10 tys. euro, a maksymalna – 100 tys. euro (warto także podkreślić, że analogiczna cenowo oferta obowiązuje także na rynku polskim).

 

– Średni depozyt zakładany przez klientów niemieckich to ok. 20 tys. euro, są one zatem mocno zdywersyfikowane i bezpieczne dla Banku – mówi Anna Milewska, Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska. – Równolegle BOŚ oferuje atrakcyjne finansowanie firm w walucie euro – dodaje Wiceprezes Milewska.

 

W ciągu roku BOŚ chciałby zebrać na rynku niemieckim kilkadziesiąt milionów euro. Możliwe też, że Bank zaoferuje depozyty w euro w kolejnych państwach UE. Bank przygląda się rynkowi francuskiemu, austriackiemu, hiszpańskiemu.

 

Raisin rozpoczął działalność w 2013 r. Współpracuje z bankami partnerskimi, które są zarejestrowane jako instytucje kredytowe prowadzące działalność transgraniczną w Niemczech. Lokaty oferowane na platformie objęte są krajowymi systemami gwarancji depozytów do wysokości 100 tys. euro.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.