Strona główna Wiadomości Rolnik z Bankiem BGŻ jest mądry przed i po szkodzie

Rolnik z Bankiem BGŻ jest mądry przed i po szkodzie

Rolnik z Bankiem BGŻ jest mądry przed i po szkodzie

Bank BGŻ, lider w obsłudze rynku agro, we współpracy z Concordią Ubezpieczenia, oferuje  jesienne pakiety ubezpieczeniowe dla rolników. Dopasowane do indywidualnych potrzeb produkty zabezpieczają przed stratami spowodowanymi m.in. przez przymrozki wiosenne, skutki przezimowania lub inne niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Bank BGŻ od kilku lat konsekwentnie buduje świadomość ubezpieczeniową wśród rolników. Potwierdza to stale rosnąca liczba klientów objętych ochroną ubezpieczeniową. W 2010 roku Bank nawiązał współpracę z Concordią Ubezpieczenia. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży, czyli od kwietnia 2011 roku, do końca czerwca 2013, Bank wystawił ponad 28 tys. polis na łączną kwotę 46 mln zł. Wartość wypłaconych odszkodowań w tym czasie wyniosła 39 mln zł.

 

Concordia Ubezpieczenia, ekspert ubezpieczeń rolnych, podobnie jak Bank BGŻ, koncentruje swoją działalność na rynku rolnym. Bardzo dobra znajomość specyfiki rynku, na którym obie firmy działają, pozwala umiejętnie zarządzać ryzykiem w gospodarstwach domowych i rolnych oraz proponować klientom produkty ubezpieczeniowe skrojone na miarę ich potrzeb.

 

– Zgodnie z naszym bankowym mottem chcemy dobrze służyć ludziom poprzez nowoczesne, profesjonalne i kompleksowe usługi. Naszym celem jest nie tylko finansowanie działalności rolników i pomnażanie ich majątku, ale także jego ochrona. Efektem blisko trzyletniej współpracy z Concordią jest stale rosnąca liczba klientów zadowolonych  z naszych usług. Wypłacone odszkodowania pomogły w utrzymaniu stabilnej sytuacji wielu gospodarstw – powiedziała Monika Nachyła, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ odpowiedzialna za obszar strategii i rozwoju. – Nasi eksperci, a jest ich ponad 800 w całym kraju, posiadają uprawnienia KNF do sprzedaży polis ubezpieczeniowych Concordii – dodała Monika Nachyła.

 

Kluczowym elementem strategii Concordii jest bycie wiodącym merytorycznie ubezpieczycielem w sektorze agro w Polsce. – W mojej opinii podstawą jest tutaj solidna wiedza o rolnictwie, zbudowana na wieloletnim doświadczeniu własnym i naszych udziałowców – powiedział Andrzej Cyganik, prezes Zarządu Concordii Ubezpieczenia. – Produkty Concordii są nowoczesne i gwarantują szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Wymaga to adekwatnej ceny, która przekłada się na solidne ubezpieczenia, a nie tanich obietnic – dodał Andrzej Cyganik.

 

W 2012 roku Concordia zlikwidowała ok. 18 tys. szkód w uprawach (z tego aż 14,5 tys. w wyniku skutków złego przezimowania), wypłacając ponad 370 mln zł odszkodowań. Oznacza to, że co trzeci rolnik ubezpieczony w Concordii otrzymał wypłatę odszkodowania. W 2013 roku, na skutek licznie występujących gradobić, Concordia Ubezpieczenia wypłaciła ponad 66 mln zł odszkodowań.

 

Bank BGŻ, jako jedyny bank o zasięgu ogólnopolskim, oferuje szeroki zakres produktów ubezpieczeniowych dla rolników. W ofercie dostępne są obowiązkowe ubezpieczenia: upraw rolnych, odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego i budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Rolnicy mogą skorzystać także z szerokiej gamy ubezpieczeń dobrowolnych: sprzętu rolniczego, majątku gospodarstwa rolnego i majątku prywatnego, a także od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.