Strona główna Wiadomości BZ WBK robi się coraz większy. Santander przed włączeniem do grupy kapitałowej

BZ WBK robi się coraz większy. Santander przed włączeniem do grupy kapitałowej

BZ WBK robi się coraz większy. Santander przed włączeniem do grupy kapitałowej

Bank Zachodni WBK wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na włączenie Santander Consumer Bank w struktury grupy kapitałowej Banku Zachodniego WBK. Po uzyskaniu zgody Santander Consumer Bank stanie się podmiotem zależnym Banku Zachodniego WBK. Zmiana ta nie będzie miała wpływu na klientów obu banków.

Transakcja jest wypełnieniem jednego z zobowiązań złożonych przez Banco Santander w ramach postępowania o udzielenie zezwolenia na połączenie Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem. Wówczas to Banco Santander podjął zobowiązanie dot. uporządkowania struktury i działalności podmiotów zależnych grupy Santander w Polsce, w tym uczynienia Santander Consumer Bank podmiotem bezpośrednio zależnym od BZ WBK.

W wyniku tej zmiany właścicielskiej dotychczasowa grupa kapitałowa BZ WBK zwiększy swoje aktywa do 120 mld zł i umocni tym samym pozycję 3 największej instytucji finansowej w Polsce. Grupa Kapitałowa BZ WBK będzie łącznie obsługiwać 5,8 mln klientów indywidualnych.

Grupa Kapitałowa BZ WBK, do której Santander Consumer Bank zostanie włączony po uzyskaniu zgody od regulatora, składa się obecnie z Banku Zachodniego WBK, spółek faktoringowej, leasingowej, ubezpieczeniowej, zarządzającej nieruchomościami oraz domu maklerskiego a także spółki zarządzającej funduszami inwestycyjnymi.

Źródło: Santander Consumer Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.