Strona głównaWiadomościRekordowa trzecia edycja mPotęgi: 1,2 mln zł na edukację matematyczną

Rekordowa trzecia edycja mPotęgi: 1,2 mln zł na edukację matematyczną

Fundacja mBanku rozstrzygnęła III edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 210 z 880 nadesłanych wniosków. Łączna kwota przyznanych grantów jest ponad trzykrotnie wyższa niż w ubiegłym roku i sięgnęła 1,2 mln zł. Dodatkowo, do 8 lipca br. trwa internetowe głosowanie na najlepsze projekty, które otrzymają nagrodę publiczności w wysokości 5 tys. zł. Głosy można oddawać na stronie www.mpotega.pl>

Fundacja mBanku zakończyła trzecią edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna odsłona była pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju, co zaowocowało niespotykaną dotąd skalą 880 nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu Fundacja mBanku przeznaczyła na dofinansowania rekordową kwotę 1,2 mln zł.

Grantami nagrodzono aż 1/3 wniosków spełniających kryteria formalne – łącznie 210 wniosków ze wszystkich województw. Najwięcej nagrodzonych wniosków nadesłano z województw małopolskiego (35) i śląskiego (29), które po raz pierwszy mogły brać udział w programie. Tradycyjnie mocną reprezentację będzie mieć także województwo wielkopolskie i mazowieckie, w których dzięki grantom zrealizowanych zostanie ponad 20 projektów.

Większość nagrodzonych projektów (ponad 140) realizowanych będzie dla dzieci szkół podstawowych. Pozostałe 68 grantów przeznaczonych jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

– Szczególnie cieszy nas skala zainteresowania mPotęgą. Daje ona nadzieję, że pasjonatów matematyki, skłonnych przekazać swoje zainteresowanie dzieciom, jest w naszym kraju naprawdę wielu. Dodatkowo, imponuje pomysłowość i zaangażowanie wnioskodawców, którzy dzięki naszemu wsparciu pokażą dzieciom inne oblicze matematyki – komentuje wyniki Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu Fundacji mBanku.

Decyzje o grantach podjęte, ale publiczność może przyznać swoje nagrody.

Trzydzieści najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki walczy o dodatkowe dofinansowanie w Programie mPotęga. Internauci z całej Polski mogą głosować na najlepsze projekty biorące udział w III edycji programu mPotęga i zadecydować, które z nich otrzymają Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosować można do 8 lipca br. za pośrednictwem strony internetowej http://glosowanie.mpotega.pl/projekty
Aby głos był ważny, należy wybrać 3 projekty w każdej z kategorii.

Nagrody Publiczności zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla projektów przeznaczonych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

O mPotędze

mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

Od 2016 r. jest to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób.

U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.

Granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł przyznawane są w dwóch kategoriach:

    dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych.
    dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszej i drugiej edycji programu wsparliśmy grantami 94 szkoły i organizacje pozarządowe. Prowadzone przez nie projekty dotarły do blisko 16 tys. uczniów i rodziców.

Źródło: mBank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular