Strona główna Wiadomości Rusza Millantrop – program wolontariatu pracowniczego Fundacji Banku Millennium

Rusza Millantrop – program wolontariatu pracowniczego Fundacji Banku Millennium

Rusza Millantrop – program wolontariatu pracowniczego Fundacji Banku Millennium

Fundacja Banku Millennium rusza z programem wolontariatu pracowniczego Millantrop skierowanego do lokalnych społeczności. Program będzie umożliwiał zaangażowanie się w wolontariat na dwa sposoby – poprzez samodzielne zorganizowanie akcji wolontariackiej lub udział w projekcie prowadzonym przez Fundację.


Millantrop to program, w którym każdy z pracowników Grupy Banku Millennium może spróbować swoich sił jako wolontariusz. Chętne osoby mogą zaangażować się w „gotowe”, oferowane przez Fundację programy edukacji finansowej lub też w konkursie grantowym wygrać finansowanie realizacji wymyślonych samodzielnie akcji. Do konkursu mogą być zgłaszane projekty dotyczące edukacji finansowej, rozwoju przedsiębiorczości, projektów międzypokoleniowych oraz projektów dla dzieci i młodzieży, wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ochrony środowiska. Największe szanse na wygraną będą miały te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.

 

Do tej pory w Banku Millennium prowadzonych było kilka programów wolontariackich skierowanych głównie na wsparcie niepełnosprawnych artystów i prowadzenie edukacji finansowej. Pracownicy organizowali również akcje charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci. Jednocześnie otrzymywaliśmy sygnały, że wsparcia potrzebują również organizacje z mniejszych miejscowości. Chcieliśmy dać pracownikom z całej Polski możliwość zaprojektowania własnej akcji najlepiej odpowiadającej na potrzeby lokalnej organizacji czy osób z najbliższego otoczenia. Stąd narodził się pomysł przeprowadzenia konkursu grantowego na realizację programów wolontariackich, w których samodzielnie można zdecydować jak i komu pomóc- tłumaczy Iwona Jarzębska, Prezes Fundacji Banku Millennium.

 

Program wolontariatu pracowniczego Millantrop jest obok Programu edukacji finansowej i kulturalnej, jednym z dwóch filarów działalności Fundacji Banku Millennium.

Źródło: Bank Millennium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.