Strona główna Wiadomości RBI uruchamia inkubator sektora fintech "Elevator Lab"

RBI uruchamia inkubator sektora fintech "Elevator Lab"

RBI uruchamia inkubator sektora fintech "Elevator Lab"

1 czerwca 2017 roku prezes Raiffeisen Bank International Johann Strobl, podczas konferencji poświęconej nowym technologiom i tworzeniu firm Pioneers17″, odbywającej się w pałacu cesarskim w Wiedniu, zainaugurował nowy program inkubatorowy Grupy RBI dla branży fintech o nazwie „Elevator Lab”.

 

– Poprzez „Elevator Lab” chcemy dotrzeć do austriackich oraz międzynarodowych startup-ów z branży fintech, szczególnie tych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, które już są obecne na rynku ze swoimi pierwszymi produktami i usługami oraz dodatkowo dysponują odpowiednimi funduszami. Zamierzamy rozwinąć długofalową współpracę w celu poszerzenia naszej własnej gamy produktów i usług. Wspieramy start-upy naszym wieloletnim doświadczeniem, by dalej rozwijały swoje pomysły i innowacje. Na zasadzie współpracy partnerskiej oraz poprzez projekty pilotażowe oferujemy im dostęp do naszego know-how oraz naszej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej liczącej 16,6 mln klientów – wyjaśnia Strobl ideę przyświecającą stworzeniu inkubatora.

 

– Szukamy start-upów działających na pograniczu finansów i nowych technologii, które zapewniają rozwiązania w obszarze bankowości dla małych i średnich firm, analizy dużych zbiorów danych, RegTech (regulatory technology), płatności i transakcji, oddziału przyszłości, jak również inwestycji i tradingu. Start-upy zakwalifikowane do kolejnego etapu zostaną zaproszone do Wiednia na sześć tygodni w celu dalszego rozwijania ich koncepcji i pomysłów wspólnie z ekspertami RBI. Budżet przeznaczony na fazę weryfikacji koncepcji będzie wynosił w sumie 200 tys. euro – dodaje Michael Hoellerer, odpowiedzialny między innymi za strategię cyfryzacji Grupy RBI.

 

Wnioski o udział w programie można składać do 31 lipca 2017 roku na stronie internetowej: www.elevator-lab.com.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.