Strona główna Wiadomości Raiffeisen Polbank utrzymał w I półroczu pozycję lidera rynku faktoringowego

Raiffeisen Polbank utrzymał w I półroczu pozycję lidera rynku faktoringowego

Raiffeisen Polbank utrzymał w I półroczu pozycję lidera rynku faktoringowego

Raiffeisen Polbank zanotował w minionym półroczu wzrost obrotów faktoringowych o 13%, zachowując 1. miejsce w zestawieniu największych faktorów.


W pierwszym półroczu 2015 r. obroty faktoringowe w Raiffeisen Polbank zwiększyły się o 13% w ujęciu rocznym do 8,79 mld zł. Liczba skupionych faktur przekroczyła 299 tys. Bank nie ustaje w pozyskiwaniu nowych klientów – w II kwartale, podobnie jak w pierwszych trzech miesiącach roku, 130 kolejnych firm zaczęło korzystać z jego rozwiązań faktoringowych. Obecnie obsługuje on 27% klientów faktoringowych na polskim rynku.

 

„Prowadzimy wiele spotkań z przedsiębiorcami w całym kraju, przekonując ich do zalet płynących z faktoringu. Szczególnie duże zainteresowanie widzimy wśród małych i średnich firm. Ostatnio chętnie wybierają one faktoring pełny, który pozwala całkowicie pozbyć się ryzyka niezapłacenia faktury przez odbiorcę. Tego rozwiązania nie da się zastąpić kredytem, który nie zapewnia bezpieczeństwa płatności, dlatego też część klientów coraz częściej rezygnuje z kredytu na rzecz faktoringu” – powiedział Paweł Kacprzak, Dyrektor ds. Faktoringu w Raiffeisen Polbank.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.