Strona główna Wiadomości "Amerykańska Inwestycja" w ofercie Alior Banku

"Amerykańska Inwestycja" w ofercie Alior Banku

"Amerykańska Inwestycja" w ofercie Alior Banku

Alior Bank przygotował dwuletni produkt ubezpieczeniowo-inwestycyjny pod nazwą „Amerykańska Inwestycja”. Produkt skierowany jest do osób oczekujących wzrostów na amerykańskim rynku akcji oraz ceniących bezpieczeństwo inwestowanych środków. Zapisy przyjmowane są do 13 grudnia 2013 r.


Jak jest skonstruowana inwestycja?

 

„Amerykańska Inwestycja” to dwuletnie ubezpieczenie na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym inwestującym w Bankowe Papiery Wartościowe, które są emitowane przez Alior Bank. „Amerykańska Inwestycja” gwarantuje 100% ochronę kapitału w Dniu Wykupu. Inwestor partycypuje w 80-100% we wzroście indeksu iShares Select Dividend ETF Index, obliczanego na podstawie średniej z ośmiu kwartalnych obserwacji. Indeks iShares odzwierciedla zmiany amerykańskich spółek, które cechują się wypłatą stabilnej dywidendy. W indeksie znajdują się spółki z różnych branż.

 

W celu dokładniejszego zrozumienia zasad działania „Amerykańskiej Inwestycji” prezentujemy przykładowe scenariusze dla inwestycji w wysokości 10 000 zł.:

 

Scenariusz „optymistyczny”

 

W scenariuszu optymistycznym w Dniu Ustalenia Odsetek (14/12/2015 r.) Końcowy Poziom Indeksu wyznaczony na podstawie 8 obserwacji wynosi 22%. Klient otrzyma zwrot zainwestowanego kapitału oraz odsetki w wysokości 19,80% (22%*90%),czyli ok. 9,9% p.a. Łącznie wypłata wyniesie 11 980 zł przed opodatkowaniem podatkiem od zysków kapitałowych.

 

Scenariusz „pesymistyczny”

 

W przeciwieństwie do poprzedniego scenariusza, w tym przypadku w Dniu Ustalenia Odsetek (14/12/2015 r.) Końcowy Poziom Indeksu wyznaczony na podstawie 8 obserwacji jest niższy o 13% w porównaniu do wartości początkowej. Dzięki 100% ochronie kapitału, klient nie poniósł straty i otrzyma 10.000 zł.


Inwestycja ma charakter ubezpieczeniowy, dzięki czemu klienci otrzymują ubezpieczenie na życie w wysokości 6% wartości początkowej inwestycji lub 1% wartości początkowej w sytuacji, gdy Ubezpieczony ukończył 70 lat i nie ukończył 81 lat w dniu objęcia ochroną ubezpieczeniową.

 

Do inwestycji może przystąpić pełnoletni klient Alior Banku w placówkach Banku. Minimalna wpłata to 3 000 złotych. Dodatkowo klienci, którzy skorzystają z oferty mają możliwość założenia wysoko oprocentowanej lokaty.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.