Strona główna Wiadomości Bank BGŻ wspiera młode agrotalenty

Bank BGŻ wspiera młode agrotalenty

Bank BGŻ wspiera młode agrotalenty

Fundacja BGŻ  po raz drugi ufundowała całoroczne stypendia naukowe  dla laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku pieniądze trafią do 40 młodych ludzi zainteresowanych tematyką agrobiznesu i rolnictwa. Celem Olimpiady jest promowanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem, zachęcanie młodych do działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa w środowiskach lokalnych.

Olimpiada cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. XXXVII edycja zgromadziła ponad 25 000 chętnych uczniów z blisko 360 szkół rolniczych. W finale znalazło się 220 uczniów szkół ponadgimnazjanych z całej Polski,  którzy najlepiej odpowiedzieli na  60 pytań oraz najlepiej poradzili sobie  z 3 zadaniami praktycznymi.

– Bank BGŻ prowadzi szereg inicjatyw mających na celu rozwój wiedzy z obszaru rolnictwa. Od lat wspieramy również młode talenty, a ta Olimpiada  pozwala młodzieży pogłębić wiedzę i umiejętności oraz wzbogacić przygotowanie do zawodu – powiedział Witold Okarma, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ.

Program „Agrotalenty” jest trzecim programem stypendialnym Fundacji BGŻ, obok  ogólnopolskiej „Klasy BGŻ” i finansowej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Organizatorem eliminacji finałowych w tym roku była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.  Patronat nad Olimpiadą jak co roku objęło również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister Stanisław Kalemba był fundatorem nagród dla zwycięzców Olimpiady.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.