Prognozy PKO Banku Polskiego zwyciężają w rankingach trafności

Po trzech kwartałach 2016 roku, Zespół Analiz Makroekonomicznych zajmuje 1. miejsce wśród 41 ocenianych zespołów w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego 2016 roku prowadzonego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Zespół Piotra Bujaka, Głównego Ekonomisty Banku, był bezkonkurencyjny w najtrudniejszej do prognozowania w ubiegłym roku kategorii, jaką były inwestycje.

 

To już kolejny ranking, w którym doceniono trafność prognoz analityków PKO Banku Polskiego. Wcześniej drugi rok z rzędu zajęli oni miejsce w TOP5 zespołów w konkursie prognostycznym dziennika „Parkiet”.

 

Trafnością cechują się nie tylko prognozy makroekonomiczne, ale także prognozy walutowe zespołu Biura Strategii Rynkowych kierowanego przez Mariusza Adamiaka, który zajął 1. miejsce w rankingu kwartalnych prognoz walutowych Bloomberga. Zwyciężyli oni w kategorii 13 głównych par walutowych oraz w kategorii prognoz walut G10.  W rankingu brano pod uwagę odchylenie prognoz od wartości rynkowych oraz zgodność prognoz z trendem uwzględniając przy tym datę nadesłania prognoz.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.