Strona główna Wiadomości Do 6 proc. zysku na Lokacie Amerykańskiej w BGŻOptima

Do 6 proc. zysku na Lokacie Amerykańskiej w BGŻOptima

Do 6 proc. zysku na Lokacie Amerykańskiej w BGŻOptima

W BGŻOptima ruszyła pierwsza w tym roku subskrypcja lokaty inwestycyjnej ze 100% gwarancją kapitału, opartej na kursie USD/PLN NBP. Maksymalne oprocentowanie Lokaty Amerykańskiej może wynieść 6 proc. w skali dwóch lat.


– W środowisku niskich stóp procentowych w Polsce wymagający klienci szukają innych produktów, niż tradycyjne lokaty bankowe. Odpowiadamy na to oczekiwanie m.in. poprzez regularne wprowadzenia do naszej oferty lokat inwestycyjnych. Cieszą się one popularnością ponieważ dają możliwość wyższych zysków niż na depozytach, ale jednocześnie zainwestowany kapitał. Nawet w przypadku braku realizacji pozytywnego scenariusza inwestycyjnego klient może dzięki gwarancji ochrony kapitału liczyć na zwrot całej zainwestowanej kwoty. Dodatkowo środki zgromadzone na lokacie inwestycyjnej są bowiem objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego –mówi Konrad Grzelec, ekspert BGŻOptima.

 

Subskrypcja 24-miesięcznej Lokaty Amerykańskiej potrwa do 31 stycznia 2017 roku. Okres lokacyjny rozpocznie się 1 lutego br. Wskaźnikiem, od którego uzależniona będzie wysokość oprocentowania jest średni kurs USD/PLN NBP. Posiadacze produktu mogą uzyskać z BGŻOptima wypłatę zysku w wysokości do 6 proc. na zakończenie całego okresu trwania lokaty, (jeżeli we wszystkich wyznaczonych 24 dniach obserwacji średni kurs USD/PLN Narodowego Banku Polskiego będzie równy lub wyższy minus 0,10 PLN i równy lub niższy od kursu średniego z dnia 1 lutego 2017 plus 0,55 PLN).

 

Zdaniem analityków Banku BGŻ BNP Paribas na koniec 2017 roku kurs USD/PLN może kształtować się w okolicach poziomu 4,51 PLN. Natomiast w okresie kolejnego roku, czyli do końca 2018 roku spodziewany jest spadek kursu USD/PLN (umocnienie złotego) do poziomu 4,22 PLN.

 

Minimalna kwota od której dostępny jest produkt to 4 tys. zł. Lokata jest dostępna tylko dla posiadaczy Konta indywidualnego BGŻOptima. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z założeniem produktu i w każdej chwili może zerwać lokatę bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Źródło: BGŻOptima

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.