Strona głównaWiadomościBank Pekao na 25-lecie WOŚP

Bank Pekao na 25-lecie WOŚP

Po raz 19. Bank Pekao będzie Bankierem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 2 tysiące pracowników wesprze wolontariuszy, przeliczając i sortując pieniądze, 200 Pracowników przyłączy się do charytatywnego biegu. By podkreślić wyjątkowość Finału, Bank Pekao przekaże też dodatkowe 400 tysięcy złotych na zakup pomp insulinowych i fantomów do nauki pierwszej pomocy. 


Jak co roku przygotowana została limitowana edycja karty Pekao WOŚP.

 

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane środki na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.


W dzień Finału, 15 stycznia 2017 r., już po raz 19. Bank Pekao zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od rana 2 tysiące Pracowników Banku będzie wspierać kwestujących wolontariuszy w całym kraju, przyjmując, sortując i przeliczając zebrane do puszek pieniądze.

 

Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłym roku, bank wyposaży wolontariuszy w 300 terminali POS, dzięki czemu, Ci, którzy nie będą mieli przy sobie gotówki, będą mogli wesprzeć Orkiestrę, dokonując wpłaty kartą, bądź smartfonem z aplikacją płatności mobilnych.

 

W finałową niedzielę, reprezentacja banku: pracownicy i ich rodziny pobiegną w organizowanym w Warszawie biegu Policz się z cukrzycą. Podobnie jak w ubiegłych latach, bank sfinansuje start 200 biegaczy. Pieniądze uzyskane z pakietów startowych, Fundacja przeznaczy na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz fantomów do nauki pierwszej pomocy.

 

Tym razem pomp insulinowych i fantomów będzie jeszcze więcej. Z okazji jubileuszowego finału, Bank Pekao postanowił dodatkowo przeznaczyć po 200 tys. złotych w sumie 400 tys. złotych na dwie akcje: zakup pomp insulinowych i fantomów do nauki pierwszej pomocy.

 

Na zakup pomp insulinowych zostaną również przekazane środki pochodzące ze zbiórki przeprowadzonej przez pracowników Banku. Zbiórka odbywa się w następującej formule: od 19 grudnia 2016 r. do 20 stycznia 2017 r. Pracownicy Banku wpłacają środki na specjalne, dedykowane konto, a następnie uzbierana kwota jest zwiększana w ramach programu Dary do Pary prowadzonego przez Fundację UniCredit.

 

Również od 19 grudnia 2016 r. można zamawiać kartę debetową Pekao WOŚP w nowych orkiestrowych barwach. Projektantem wizerunku karty jest sam Jurek Owsiak. Kartę debetową można zamówić przez stronę internetową lub w oddziałach Banku Pekao.

Źródło: Bank Pekao SA

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular