Strona główna Wiadomości Poznaj fenomen SKO – wystawa „80 lat SKO” w Szczecinie

Poznaj fenomen SKO – wystawa „80 lat SKO” w Szczecinie

Poznaj fenomen SKO – wystawa „80 lat SKO” w Szczecinie

Na czym polega fenomen SKO? Można przekonać się wybierając na wystawę pt. „80 lat SKO”, którą od 7 maja można oglądać w Szczecinie. Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce. Od 80 lat zachęca najmłodszych do oszczędzania, przedsiębiorczości zdobywania wiedzy ekonomicznej. Dziś, ponad 157 tysięcy dzieci uczy się oszczędzać korzystając z internetowych kont SKO, zaś przesłanie programu dociera do ponad miliona uczniów i dwóch milionów rodziców.

Wystawę, która potrwa do 24 maja br., zorganizowano w zabytkowej kamienicy przy ul. Orła Białego 5, gdzie mieści się Oddział 2 PKO Banku Polskiego. Tworzą ją nie tylko unikalne eksponaty, plakaty czy zdjęcia, ale także prezentacje multimedialne. Jej wirtualna wersja dostępna jest na stronie www.pkobp.pl/80-lat-sko. Szczecin jest już trzecim z 11 miast, w których w tym roku zagości wystawa. SKO to nie tylko nauka oszczędzania, program obejmuje także podstawy bankowości, ekonomii oraz ekologii i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W latach 2010-2012 przeszedł gruntowną rewitalizację, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej praktyczny i atrakcyjny – zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Stworzony przez PKO Bank Polski serwis transakcyjny: http://www.sko.pkobp.pl jest pierwszym tak kompleksowym, łatwym w obsłudze, intuicyjnym, bezpiecznym i przyjaznym graficznie produktem dla najmłodszych. Dzięki niemu dzieci mogą, m.in. zakładać wirtualne skarbonki, zdobywać specjalne odznaki i oczywiście na bieżąco sprawdzać stan środków na rachunku oraz historię oszczędzania. SKO Konto dla Ucznia dedykowane dzieciom w wieku 6-13 lat jest bezpłatne, a zgromadzone na nim pieniądze są atrakcyjnie oprocentowane.

W ramach SKO PKO Bank Polski prowadzi szeroko zakrojoną edukację – zarówno wśród dzieci, ich rodziców jak i nauczycieli, którym dodatkowo zapewnia wsparcie merytoryczne dostarczając pomoce dydaktyczne, m.in. scenariusze lekcji. Te ostatnie Przygotowane materiały zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i 11 kuratorów oświaty z całej Polski. Zrewitalizowane Szkolne Kasy Oszczędności są doceniane zarówno przez użytkowników, jak i ekspertów, co potwierdzają liczne nagrody przyznane Bankowi właśnie za SKO.

Wystawa „80 lat SKO” w Szczecinie potrwa od 7 do 24 maja br. w siedzibie Oddziału 2 PKO Banku Polskiego, przy ul. Orła Białego 5 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), a jej wirtualną wersję można oglądać na specjalnej stronie: www.pkobp.pl/80-lat-sko .

Warto wiedzieć:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.