Strona główna Wiadomości Portfel nieruchomości jak lokata w banku

Portfel nieruchomości jak lokata w banku

Portfel nieruchomości jak lokata w banku

Poszukiwanie najemców, administracja, remonty, podatki – to nieodzowne elementy inwestowania w nieruchomości. Zdejmując z klientów te obciążenia, Lion’s Bank uczynił z nieruchomości inwestycję porównywalną do lokaty bankowej.

 

Inwestowanie w nieruchomości wiąże się z szeregiem obowiązków, wśród których wymienić można poszukiwanie najemców, kontrolę stanu technicznego, prowadzenie korespondencji z instytucjami zarządzającymi (wspólnota, spółdzielnia) oraz urzędami, a także płatności podatków. W przypadku inwestycji w grunty może pojawić się dodatkowo konieczność przeprowadzenia procedury zmiany przeznaczenia nieruchomości, jej podziału, doprowadzenia drogi oraz mediów, a nawet tak prozaicznych czynności jak utrzymanie trawnika.

 

Zarządzanie nieruchomościami jak prowadzenie firmy

 

– Posiadanie portfela nieruchomości, złożonego z kilku mieszkań, lokali komercyjnych oraz gruntów można porównać do zarządzania firmą. Osoby mające tak ulokowany majątek i jednocześnie prowadzące aktywne życie zawodowe nie są w stanie efektywnie zarządzać swoim portfelem nieruchomości – ocenia Jarosław Augustyniak, twórca Lion’s Banku. W efekcie może dojść do sytuacji, w której w portfelu inwestora będą znajdować się nieruchomości niedopasowane do jego profilu, np. lokale przynoszące umiarkowany stabilny dochód z najmu, podczas gdy właściciel oczekuje maksymalizacji stóp zwrotu. Inwestor może też zetknąć się z przykrymi konsekwencjami niedostatecznej uwagi poświęconej posiadanym nieruchomościom – opóźnieniami w płatnościach czy po prostu brakiem najemców. Portfele nieruchomości, których nikt na bieżąco nie monitoruje, dają znacznie niższą rentowność niż te, które są aktywnie zarządzane.

 

Od korespondencji po budowę drogi

 

Dlatego Lion’s Bank, dzięki współpracy z firmą Lion’s House, stworzył usługę pozwalającą uczynić z nieruchomości bezobsługową inwestycję, jaką można porównać do lokaty bankowej – pierwszy tak skonstruowany real estate management. – Jesteśmy gotowi wziąć na siebie całą administrację, od korespondencji zaczynając, a na malowaniu ścian i koszeniu trawnika kończąc – deklaruje Artur Wach, członek zarządu Lion’s House.

 

Zakres usługi uzależniony jest od rodzaju nieruchomości. W każdym przypadku punktem wyjścia może być obsługa korespondencji z urzędami i ewentualnie ze wspólnotą lub spółdzielnią. Kolejną kwestią jest nadzorowanie terminów płatności podatków. W przypadku mieszkań na wynajem oraz lokali komercyjnych dochodzi poszukiwanie najemców, przygotowywanie umów, nadzorowanie poziomu wynajęcia czy egzekwowanie płatności z tego tytułu. Kolejny obszar, w którym pomoc może okazać się przydatna, to utrzymanie budynku – od wykończenia lokalu poczynając, a na remontach, czy odświeżeniu pomieszczeń przed zmianą najemcy kończąc. Usługi real estate management oraz administrowania nieruchomościami oferowane są poprzez spółkę Lion’s House.

 

Nieruchomość jak lokata w banku

 

Sporo uwagi mogą wymagać też od właściciela inwestycje w grunty. Tego typu inwestycje dokonywane są często nie tylko z myślą o wzroście wartości pojedynczej parceli, ale z zamiarem jej podziału, zmiany przeznaczenia z rolnego na budowlany oraz późniejszej odsprzedaży. Realizacja takiej strategii zabiera zwykle kilka lat i wymaga sporej pracy administracyjnej. A do przedstawionego zakresu działań doliczyć można jeszcze konieczność doprowadzenia drogi czy mediów. W Lion’s House tego typu świadczenia wliczone będą w usługę zarządzania gruntami. – Takie podejście sprawia, że zakup nieruchomości może stać się bezobsługową inwestycją, przypominającą lokatę w banku, ale dającą możliwość osiągnięcia znacznie większych zysków – podsumowuje Jarosław Augustyniak.

 

Lions Bank jest nowym private bankingiem na polskim rynku. Obsługuje osoby zainteresowane lokowaniem znacznej części swojego majątku w nieruchomości różnego typu: rezydencje, apartamenty, mieszkania na wynajem, nieruchomości wakacyjne oraz nieruchomości komercyjne. Swoja ofertę kieruje w szczególności do zamożnych przedsiębiorców. Placówki Lion’s Banku znajdują się w największych miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście. Lion’s Bank jest częścią Idea Banku.

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.