Strona główna Wiadomości Flesz rynkowy: Akcje czy obligacje – dokąd płyną pieniądze?

Flesz rynkowy: Akcje czy obligacje – dokąd płyną pieniądze?

Flesz rynkowy: Akcje czy obligacje – dokąd płyną pieniądze?

Komentarz specjalny ekspertów z Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy jest już dostępny na kanale banku na youtube.pl. Klienci co tydzień mają dostęp do najnowszych prognoz i analiz rynków finansowych w Polsce i na świecie, przygotowanych w formie krótkiego filmu.

 

W tym tygodniu Jacek Janiuk, dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy komentuje aktualne zachowania inwestorów na rynkach akcji i obligacji.Patrząc na dane roczne widzimy, że po czterech tłustych latach dla funduszy obligacji, które wiodły prym i przyciągały inwestorów, ten rok przynosi odwrócenie tendencji na korzyść funduszy akcyjnych. Fundusze akcyjne sprzedają się jak świeże bułeczki. () Przenoszenie środków z rozwiązań bezpiecznych do tych bardziej ryzykownych przybiera na sile. Coraz większa grupa inwestorów dostrzega że: gospodarka światowa coraz lepiej sobie radzi, w USA zbliża się koniec luzowania monetarnego, zyski spółek rosną, a akcje są tanie zwłaszcza gdy porównamy je z obligacjami – mówi Jacek Janiuk.

 

W odniesieniu do polskiego rynku akcji Janiuk dodaje: – Wydaje się, że po wyjaśnieniu kwestii OFE i przyjęciu scenariusza, który do połowy przyszłego roku wydaje się neutralny, rynek polskich akcji również może podążać tą drogą co globalne rynki.

 

Materiał wideo jest dostępny na kanale Citi Handlowy na youtube.pl pod LINKIEM. Za tydzień kolejny komentarz Jacka Janiuka.  

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.