Ponad 50 tysięcy wpłat mobilnych we wpłatomatach PKO Banku Polskiego

Sześć miesięcy temu PKO Bank Polski jako pierwszy na polskim rynku udostępnił swoim klientom możliwość dokonywania wpłat gotówki we wpłatomatach na numer telefonu, bez użycia karty płatniczej. Taką operację wystarczy potwierdzić kodem BLIK z aplikacji IKO. Klienci PKO i Inteligo bardzo chętnie korzystają z tej funkcji – wpłacili gotówkę mobilnie już ponad 50 tysięcy razy!

Każdy posiadacz aktywnej aplikacji IKO może wpłacić gotówkę wyłącznie za pomocą telefonu do jednego z ponad 900 samoobsługowych urządzeń PKO Banku Polskiego w całej Polsce. Nie trzeba używać do tego karty płatniczej, a operację wystarczy potwierdzić kodem BLIK z aplikacji IKO. Gotówkę można w ten sposób wpłacić na swój własny rachunek lub na rachunek innego klienta PKO lub Inteligo korzystającego z aplikacji IKO. W tym drugim przypadku we wpłatomacie, oprócz kodu BLIK, należy też wpisać numer telefonu odbiorcy wpłaty.

– Wśród klientów PKO Banku Polskiego stale rośnie popularność urządzeń samoobsługowych, w tym w szczególności wpłatomatów. Naturalny był dla nas zatem kolejny krok, czyli umożliwienie dokonywania wpłat gotówki „mobilnie” – bez użycia karty, szczególnie że użytkownicy IKO z niecierpliwością wyczekiwali tej funkcji. Takie nowoczesne formy kontaktu z bankiem to coś, na czym zależy zarówno nam, jak i naszym klientom – podkreśla Justyna Piątek z Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy dostępności funkcji wpłat gotówki potwierdzanych kodem BLIK z aplikacji IKO klienci korzystali z niej już ponad 50 tysięcy razy, wpłacając gotówkę w łącznej kwocie ponad 50 milionów złotych. 40 proc. wpłat dokonały osoby młode w wieku 19-28 lat. Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo wpłacają gotówkę bez użycia karty do wpłatomatów najczęściej między godziną 14 a 19 (50 proc. wszystkich wpłat), a najpopularniejszą porą jest godzina 17 (9 proc.). 73 proc. wpłat dokonali posiadacze telefonów z systemem Android, 23 proc. – iOS, zaś 4 proc. – Windows Phone.

Sieć wpłatomatów jest coraz chętniej i częściej wykorzystywana przez klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo do załatwiania codziennych spraw. Około 50% wpłat gotówki w oddziałach PKO Banku Polskiego wykonywanych jest za pomocą wpłatomatów – dotyczy to zarówno wpłat z użyciem karty, jak i IKO.

Zalety wpłatomatów PKO Banku Polskiego:

  • umożliwiają szybką wpłatę gotówki na rachunek bankowy/na numer telefonu, a także spłatę karty kredytowej,
  • są darmowe dla klientów indywidualnych – posiadaczy kont i kart w PKO Banku Polskim i Inteligo,
  • działają całą dobę – informację o najbliższym wpłatomacie można znaleźć na stronie www.pkobp.pl/poi/ lub w aplikacji IKO,
  • nie trzeba pamiętać numeru konta – wpłatomat identyfikuje klienta na podstawie numeru karty debetowej lub kredytowej oraz kodu PIN, a w przypadku wpłaty bez użycia karty potwierdzeniem jest kod BLIK z aplikacji powiązanej z kontem,
  • wpłata trwa tylko chwilę, a środki są od razu księgowane na koncie w PKO Banku Polskim/Inteligo.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.