Strona główna Wiadomości eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart kredytowych Visa

eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart kredytowych Visa

eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart kredytowych Visa
Usługa Android Pay to proste i bezpieczne płatności smartfonem dokonywane w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową – bez konieczności logowania do aplikacji mobilnej oraz włączania Internetu. Daje również możliwość dokonywania płatności w zintegrowanych aplikacjach m-commerce oraz zapisywania kart lojalnościowych. eurobank dołączył do wąskiego grona banków oferujących  Android Pay.

Android Pay to kolejne wdrożenie w obszarze nowych technologii w eurobanku – oferta kart kredytowych została uatrakcyjniona o usługę płatności mobilnych, dostępną dotychczas dla kart debetowych w aplikacji mobilnej eurobanku (dzięki technologii HCE).

– Konsekwentnie wprowadzamy nowoczesne technologie, które mają ułatwić klientom codzienne korzystanie z banku. W 2016 r. zaoferowaliśmy klientom zbliżeniowe płatności smartfonem w standardzie HCE. Rok wcześniej udostępniliśmy m.in. widget na urządzenia Apple – jako pierwszy bank w Polsce, a także responsywny serwis bankowości internetowej (RWD), program IBM Security Trusteer Rapport oraz Touch ID. Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych – podkreśla Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.
     
Zbliżeniowe karty płatnicze stanowią w Polsce już ponad 77% wszystkich kart, a transakcje zbliżeniowe realizowane za ich pomocą prawie 62% wszystkich krajowych transakcji bezgotówkowych . Dzięki Android Pay posiadacze kart kredytowych Visa wydanych przez eurobank mogą już szybko i wygodnie dokonywać zbliżeniowych płatności smartfonem – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę kredytową Visa. Sama płatność realizowana  jest w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową – wystarczy zbliżyć wybudzony telefon do terminala płatniczego, a przy transakcjach powyżej 50 zł wprowadzić na nim dodatkowo PIN karty. Android Pay działa na urządzeniach z systemem Android 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

– Bardzo się cieszymy, że klienci eurobanku mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce oraz w kolejnych aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Android Pay daje klientom eurobanku również możliwość dokonywania płatności w świecie m-commerce w zintegrowanych z usługą aplikacjach. Po wybraniu towaru, użytkownik zaznacza spośród dostępnych sposobów płatności opcję „Android Pay”, a następnie w aplikacji potwierdza zakup i sposób dostawy.

Co ważne, przy wszystkich płatnościach Android Pay prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi – transakcja odbywa się z wykorzystaniem powiązanego z kartą numeru konta wirtualnego (tzw. tokena, który zastępuje wrażliwe dane innym ciągiem cyfr), dzięki czemu dane rzeczywistej karty są dodatkowo chronione.

Przy wszystkich transakcjach dokonanych za pośrednictwem Androida Pay, użytkownik otrzymuje  dodatkowe powiadomienie o potwierdzeniu płatności (zawierające informację o kwocie i danych sprzedawcy).

– Gratulujemy eurobankowi udostępnienia swoim klientom posiadającym kartę kredytową Visa płatności za pomocą Android Pay. Wdrożenie tej usługi było możliwe dzięki systemowi tokenizacyjnemu Visa, który chroni dane użytkowników kart poprzez zastąpienie ich cyfrowym tokenem płatniczym, znacznie zwiększając ochronę danych i bezpieczeństwo płatności. Tokenizacja jest technologią o przełomowym znaczeniu dla dalszego rozwoju płatności cyfrowych, w tym płatności mobilnych – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać we wszystkich terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe. Wg danych NBP  w Polsce jest już 485 tys. takich terminali – stanowią one ponad 90% wszystkich terminali działających na rynku. Do końca 2017 r. wszystkie terminale płatnicze w Polsce, a do końca 2019 r. także w Europie, będą akceptowały tego typu płatności .

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.