BGŻ BNP Paribas Faktoring z Linią Progresywną

BGŻ BNP Paribas Faktoring wprowadził do oferty nowy produkt – Linię Progresywną, która jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na usługi faktoringowe w Polsce.


BGŻ BNP Paribas Faktoring, spółka zależna Banku BGŻ BNP Paribas, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm rynku faktoringowego w Polsce. Po pierwszym kwartale 2017 roku zajmuje 6. miejsce w rankingu Polskiego Związku Faktorów z 8-procentowym udziałem w rynku. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami faktoringowymi, nie tylko po stronie dużych korporacji, ale również małych i średnich przedsiębiorstw, spółka stale poszerza ofertę o rozwiązania odpowiadające na potrzeby zarówno tych pierwszych, jak i drugich. Klienci spółki mogą skorzystać z bogatej oferty produktowej od faktoringu tradycyjnego po produkty strukturyzowane, włączając import/export, polisy oraz rozwiązania cross-border.

 

Nowością w naszym portfelu jest Linia Progresywna, produkt wykorzystujący zalety faktoringu odwrotnego przy jednoczesnym zabezpieczeniu ekspozycji tradycyjnymi należnościami handlowymi. Dzięki takiemu połączeniu jest ona bardziej dostępna dla przedsiębiorców – powiedział Michał Kazimierczak, dyrektor ds. Ryzyka BGŻ BNP Paribas Faktoring.

 

Linia Progresywna jest krótkoterminowym finansowaniem bez „twardych” zabezpieczeń, które pozwala na elastyczne zarządzanie środkami finansowymi i wykorzystanie ich zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorców. Poziom udostępnianego przez Faktora finansowania w ramach produktu oparty jest na aktualnym saldzie należności Klienta. Z nowego rozwiązania będą mogli skorzystać zarówno obecni, jak i nowi Klienci spółki. Co więcej, Linia Progresywna umożliwia przedsiębiorcom redukcję kosztów administracyjnych związanych z monitorowaniem płatności i windykacji, uzyskanie rabatów za wcześniejszą płatność i jednocześnie wydłużenie terminów płatności oraz cyklu rotacji zobowiązań.

 

 – Nowy produkt daje możliwość uzyskania finansowania do 100 proc. wartości wierzytelności, a jego atutem jest proces, który został w pełni zautomatyzowany i jest obsługiwany przez system E-trade. Warto jednak pamiętać, że wiele czynników wpływa na wielkość finansowania. Już dziś zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu z naszymi przedstawicielami – podkreśla Paweł Tomala, dyrektor ds. Sprzedaży, członek Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.