PKO Bank Polski został laureatem konkursu Gwiazdy Bankowości

Po raz kolejny PKO Bank Polski został laureatem konkursu Gwiazdy Bankowości. Zajął pierwsze miejsce w kategorii struktura biznesu. Otrzymał też nagrodę specjalną za utworzenie PKO Banku Hipotecznego.

PKO Bank Polski został doceniony w III edycji rankingu Gwiazdy Bankowości „Dziennika Gazety Prawnej”, który wyłonił najlepsze banki w 2016 roku. W imieniu PKO Banku Polskiego nagrodę w kategorii struktura biznesu odebrał Jan E. Rościszewski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, a wyróżnienie specjalne – Rafał Kozłowski, prezes Zarządu PKO Banku Hipotecznego.

Ranking powstaje w oparciu o twarde dane ze sprawozdań finansowych. Uczestnicy oceniani są w czterech kategoriach: tempo rozwoju, struktura biznesu, dochodowość i efektywność, innowacyjność oraz zbiorczo za całokształt działalności. W przypadku struktury biznesu oceniane są m.in.: udział kredytów w sumie bilansowej, udział kredytów własnych w sumie bilansowej, kredyty/depozyty, udział wyniku prowizyjnego w przychodach, łączny współczynnik kapitałowy, udział kredytów zagrożonych w portfelu, wskaźnik pokrycia rezerwami. PKO Bank Polski osiągnął doskonały wynik wyróżniając się pod względem wartości udzielonych kredytów i złożonych depozytów. Natomiast PKO Bank Hipoteczny jest najbardziej aktywnym emitentem listów zastawnych w Polsce. Po dwóch latach działalności operacyjnej zajmuje pozycję lidera pod względem wolumenu wyemitowanych i pozostających w obrocie listów zastawnych.

PKO Bank Polski w 2015 roku odebrał nagrody w rankingu Gwiazdy Bankowości za strukturę biznesu i tempo rozwoju, a w 2016 roku – w kategorii struktura biznesu.

PKO Bank Polski jest największym bankiem komercyjnym w Polsce, od lat utrzymującym wiodącą rolę w sektorze detalicznym i sukcesywnie wzmacniającym pozycję rynkową w segmencie korporacyjnym i inwestycyjnym. Po I kwartale br. ma najwyższe udziały w rynku depozytów (17,3 proc.) oraz kredytów (17,7 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których niemal co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski oraz przez PKO Bank Hipoteczny (spółka w 100 proc. zależna od PKO Banku Polskiego). Posiada 8 mln kart płatniczych, jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 22 proc.

Ponadto PKO Bank Polski jest liderem bankowości mobilnej. Blisko 1,8 mln klientów po I kwartale br. aktywnie korzystało z usług bankowych za pomocą urządzeń mobilnych, w tym z wersji lite serwisów iPKO i Inteligo oraz aplikacji IKO. Klienci najczęściej wykorzystują ją do sprawdzania salda i historii konta, dokonywania przelewów i doładowań telefonów na kartę. Najmłodsi klienci Banku – poniżej 13. roku życia, korzystający z PKO Konta Dziecka i serwisu transakcyjnego mają też do dyspozycji aplikację mobilną PKO Junior.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.