Strona główna Wiadomości Półmetek II edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" za nami!

Półmetek II edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" za nami!

Półmetek II edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" za nami!

Stoiska konkursowe w 130 miejscowościach odwiedzone przez dziesiątki tysięcy osób oraz ponad 7,5 tysiąca pomysłów mieszkańców na to jak można zmienić własne otocznie – tak w największym skrócie można podsumować półmetek ogólnopolskiego konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Pozostało jeszcze tylko trzy tygodnie na zgłoszenie pomysłu jak poprawić życie we własnej okolicy. Termin na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” mija 26 lipca!


Z końcem maja ruszyła II edycja konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. W tym roku stoiska konkursowe pojawiają się na lokalnych wydarzeniach organizowanych przez samorządy oraz organizacje społeczne. Do początku lipca mieszkańcy 130 miejscowości mogli zapoznać się z założeniami konkursu oraz podzielić się – na specjalnych muralach – swoimi pomysłami na poprawę życia w najbliższym otoczeniu. Na statystycznego odwiedzającego punkt informacyjny przypadło aż 6 pomysłów na zmianę otoczenia. Jak widać Polacy wiedzą co chcą zmieniać wokół siebie i jak to zrobić. Dodatkowym, „wirtualnym” stoiskiem konkursowym jest strona internetowa www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam, którą codziennie odwiedza kilkadziesiąt zainteresowanych osób. Czas jednak biegnie nieubłaganie i społecznikom pozostało zaledwie 3 tygodnie na złożenie wniosku.

 

Kolejna edycja konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” pokazuje, że rosną aspiracje społeczności lokalnych – mówi Jakub Wesołowski – znany aktor młodego pokolenia, który po raz drugi jest ambasadorem konkursu organizowanego przez Bank Zachodni WBK. I dodaje, dlaczego przemawia do niego idea tego konkursu: – Ludzie coraz bardziej chcą zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Wiedzą również, że gdy jest wola do zmiany to wystarczy nawet 4 tys. zł, żeby otoczenie było bardziej przyjazne. –tłumaczy Jakub Wesołowski, który będzie zasiadał też w jury konkursu. W sierpniu przyzna ono najlepszym 300 pomysłom wsparcie finansowe na ich realizację.

 

– Doświadczenia z I edycji konkursu oraz obecne zainteresowanie pokazują, że idea wspierania lokalnych społeczności „nie starzeje się”. – przyznaje Eliza Dzwonkiewicz, prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK. – Obserwując ludzi i ich pomysły widzimy jak dojrzewa społeczeństwo obywatelskie. Dla nas w banku to coś niesamowitego, że możemy dołożyć „cegiełkę” do zmiany w Polsce lokalnej. I mimo tak wielkiej emigracji, po odzewie na nasz konkurs widać, że wciąż są ludzie, którym zależy na ich małej ojczyźnie –dodaje Eliza Dzwonkiewicz.

 

Warto dodać, że formalnymi autorami wniosków mogą być organizacje posiadające osobowość prawną, czyli działające w lokalnym środowisku, np.: fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, parafie, muzea, kluby sportowe czy nawet Ochotnicza Straż Pożarna. Pomysł może zgłosić każdy, musi tylko namówić jedną z instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku.

Wnioski konkursowe można składać do 26 lipca poprzez specjalnie dedykowaną stronę internetową: www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam. Tam też zainteresowani znajdą więcej informacji na temat konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Do 26 lipca stoiska i namioty konkursowe Banku Zachodniego WBK odwiedzą 200 społeczności lokalnych na terenie całego kraju.

 

Bank Zachodni WBK jest jedna z trzech największych instytucji finansowych w Polsce. Z powodzeniem prowadzi działalność w kluczowych segmentach rynku finansowego. Obsługuje ponad 4 mln klientów. Należy do międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 100 mln klientów, w 14 tysiącach oddziałów, w 30 krajach świata. Grupa jest obecna w Europie m.in. Hiszpanii, Polsce oraz w obu Amerykach.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.