Strona główna Wiadomości Nowa subskrypcja db Lokaty Inwestycyjnej Stabilny Złoty III w Deutsche Bank

Nowa subskrypcja db Lokaty Inwestycyjnej Stabilny Złoty III w Deutsche Bank

Nowa subskrypcja db Lokaty Inwestycyjnej Stabilny Złoty III w Deutsche Bank

Deutsche Bank prowadzi subskrypcję produktu strukturyzowanego db Lokata Inwestycyjna Stabilny Złoty III. Wynik dla inwestorów zależny jest od kształtowania się kursu USD/PLN. Produkt o 12-miesięcznym okresie inwestycyjnym oferuje 100% gwarancję kapitału w dniu zapadalności lokaty.Subskrypcja db Lokaty Inwestycyjnej Stabilny Złoty III w sieci Oddziałów Deutsche Bank potrwa do 29 lipca br.


db Lokata Inwestycyjna Stabilny Złoty III oferuje możliwość uzyskania znacznie wyższych zysków – do 5% za cały okres inwestycji – niż standardowe produkty depozytowe, zwłaszcza w otoczeniu niskich stóp procentowych. Co ważne, produkt daje szansę na taki potencjał zysku przy zachowaniu gwarancji kapitału w dacie zapadalności.

 

Formuła produktu db Lokata Inwestycyjna Stabilny Złoty III opiera się na założeniu, że kurs USD/PLN w czasie trwania lokaty inwestycyjnej pozostanie w zdefiniowanych przedziałach. Jeżeli kurs w trakcie trwania inwestycji pozostanie w tych przedziałach, Klientowi zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 5% za okres inwestycji. Z kolei jeżeli przedziały zostaną przekroczone, Klient otrzymuje zwrot zainwestowanego kapitału.

 

Produkt daje Klientowi możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego o instrument bazowy rynku walutowego i inwestycji na tym rynku przy pełnej ochronie kapitału.

 

– Za prognozą stabilizacji złotego w stosunku do USD przemawia kilka czynników. W Polsce mamy do czynienia z utrzymującym się stabilnym wzrostem gospodarczym. Dynamika PKB, która w I kwartale 2015 r. wyniosła 3,6% r/r. wraz z przeprowadzoną w I kwartale br. obniżką stóp procentowych oraz pewnym odreagowaniem cen surowców energetycznych, powinny ograniczać ryzyko utrzymywania się deflacji w średnim terminie (wskaźnik inflacji CPI za maj wyniósł -0,9% r/r). Popyt na polskie obligacje dzięki ich wyraźnie wyższym rentownościom w stosunku do obligacji stabilnych krajów strefy euro, a pomimo – zgodnie z deklaracjami RPP – zakończenia procesu obniżek stóp procentowych w bieżącym cyklu, powinien pozostać stabilny również ze strony inwestorów zagranicznych. Dodatkowo czynnikiem stabilizującym przed gwałtownym odpływem kapitału, powinien być stan polskiej koniunktury, która pozytywnie wyróżnia się na tle gospodarek Europy. Wzrost gospodarczy w Polsce może być dodatkowo wspierany przez wyższą konsumpcję wewnętrzną – mówi Piotr Tukendorf, doradca inwestycyjny z Biura Maklerskiego Deutsche Bank Polska – Prognozowany średni kurs USD/PLN obliczony na podstawie średniej raportów analityków (opublikowany przez agencję informacyjną Bloomberg 15 czerwca 2015 roku), na koniec drugiego kwartału 2016 r. wynosi 3,97 – dodaje ekspert Deutsche Bank.

 

Minimalna kwota lokaty inwestycyjnej wynosi 1000 zł. Subskrypcja produktu w sieci Oddziałów Deutsche Bank potrwa do 29 lipca 2015 r. Bank nie pobiera opłaty za rezygnację z produktu
w okresie subskrypcji. Z rezygnacją z lokaty w okresie jej trwania wiąże się natomiast opłata
w wysokości 1,4% kwoty początkowej.

 

Parametry db Lokaty Inwestycyjnej Stabilny Złoty III:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.