Strona główna Wiadomości Certyfikaty gwarantowane Gwiazdy Dywidendy IV w ofercie mBanku

Certyfikaty gwarantowane Gwiazdy Dywidendy IV w ofercie mBanku

Certyfikaty gwarantowane Gwiazdy Dywidendy IV w ofercie mBanku

Inwestorzy indywidualni po raz kolejny mogą skorzystać z oferty certyfikatów strukturyzowanych, pozwalających na osiągnięcie zysku w dobie niskich stóp procentowych. Najnowszy produkt oferowany w mBanku daje możliwość nieograniczonego zysku przy jednoczesnej gwarancji 105 proc. wpłaconego kapitału.


Certyfikat strukturyzowany pojawia się w ofercie mBanku po raz trzeci. Tym razem klienci posiadający aktywną usługę eMakler mogą zainwestować w produkt o pięcioletnim horyzoncie inwestycyjnym – Gwiazdy Dywidendy IV, oparty na indeksie STOXX Global Select dividend 100. Produkt ten jest kierowany do osób, które nie chcą inwestować w akcje pojedynczych spółek, a interesuje je inwestycja w spółki dywidendowe dające najwyższe stopy dywidend na świecie. Certyfikat strukturyzowany daje także możliwość osiągnięcia nieograniczonego zysku przy jednoczesnej gwarancji kapitału oraz możliwości zbycia całości lub części certyfikatów na GPW w dowolnie wybranym momencie rynkowym, po dniu debiutu, bez dodatkowych opłat za wyjście z inwestycji przed dniem wykupu

 

Najważniejsze informacje o produkcie

  • Produkt daje gwarancję wypłaty co najmniej 105 proc. zainwestowanego kapitału w dniu wykupu w 2020 r.
  • Potencjał zysku jest nieograniczony dzięki metodzie wyliczania zysku na koniec inwestycji. Średnia stopa zwrotu indeksu liczona jest z pięciu rocznych obserwacji instrumentu bazowego. Uśrednienie stóp zwrotu daje szansę na pozytywną stopę zwrotu, nawet gdy w więcej niż jednym z pięciu dni obserwacji kurs indeksu zanotuje spadek (w porównaniu z kursem początkowym). Następnie średnia stopa zwrotu mnożona jest przez współczynnik partycypacji 120 proc. i cenę emisyjną (1 tys. zł). Tak wyliczony zysk dodany zostanie do gwarantowanej ceny certyfikatu 1050 zł i wypłacony inwestorowi. W przypadku, gdy średnia stopa zwrotu byłaby niższa niż 5%, inwestor objęty jest gwarancją kapitału i otrzyma 1050 zł, za każdy kupiony certyfikat
  • Inwestor może zdecydować o sprzedaży certyfikatów na GPW w dowolnym momencie bez ponoszenia konsekwencji zerwania inwestycji (poniesie wyłącznie koszty prowizji maklerskiej w wysokości 0,39 proc.). Można dokonać sprzedaży wszystkich posiadanych certyfikatów lub ich części co pozwoli na dywersyfikację inwestycji.
  • Zapisy trwają do 30 lipca br., od inwestycji pobierana jest opłata subskrypcyjna w wysokości 1 proc. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł, co pozwala na zakup 5 certyfikatów.
  • Certyfikaty strukturyzowane mają 5-letni horyzont inwestycyjny, jednak z inwestycji można się wycofać w dowolnym momencie.
  • Emitentem i gwarantem certyfikatów jest Raiffeisen Centrobank.

Informacje o instrumencie bazowym


Indeks STOXX Global Select dividend 100 składa się z akcji 100 spółek: czterdziestu z Ameryki Północnej, trzydziestu z Europy oraz trzydziestu z Azji i Australii. Z danych historycznych wynika, że akcje tych spółek charakteryzują się mniejszą zmiennością niż szeroki rynek akcji, a w długim okresie ich kursy notują korzystniejsze stopy zwrotu. Stała liczba spółek i ograniczenie nałożone na wagę pojedynczej spółki (10 proc.) gwarantują szeroką dywersyfikację indeksu, zarówno jeśli chodzi o liczbę spółek jak i sektory ich działania.

 

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl.>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.