Strona główna Wiadomości Idea Bank dwukrotnie nagrodzony w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

Idea Bank dwukrotnie nagrodzony w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

Idea Bank dwukrotnie nagrodzony w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

 Dziennik Gazeta Prawna oraz PwC w rankingu „Gwiazdy Bankowości” wyłonili najlepsze banki w 2014 r. Idea Bank zajął pierwsze miejsce pod względem tempa rozwoju, a także uplasował się na drugiej pozycji pod kątem całokształtu działalności.

Te wyróżnienia to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie dlatego, że w rankingu konkurowaliśmy z uniwersalnymi bankami. My skupiamy się na obsłudze przedsiębiorców. To dzięki nim rozwijamy się tak szybko, ponieważ coraz więcej osób chce prowadzić własne firmy i chętnie korzystają z naszych rozwiązań.-powiedział Marcin Syciński, członek zarządu Idea Banku.

Idea Bank zdobył dwie nagrody w rankingu „Gwiazdy Bankowości”, opracowanym przez Dziennik Gazetę Prawną w partnerstwie z PwC. Nad wyłonieniem laureatów pracowała kapituła, w której skład weszli: prof. Małgorzata Zaleska – członek zarządu, NBP, Iza Rokicka – analityk, Ipopema Securities, prof. Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny, PwC, Janusz Jankowiak – główny ekonomista, PRB i Łukasz Wilkowicz – redaktor Dziennika Gazety Prawnej.

W rankingu udział wzięły banki działające w formie spółek akcyjnych, które wypełniły ankietę na podstawie danych, pochodzących ze zaudytowanych jednostkowych rocznych sprawozdań finansowych. Instytucje oceniane były w czterech kategoriach: tempo rozwoju, struktura biznesu, dochodowość i efektywność, innowacyjność oraz zbiorczo za całokształt działalności. Idea Bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii tempo rozwoju, a także zajął drugą pozycję na podium pod względem całokształtu działalności.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas uroczystej gali, która odbyła się 2 lipca br. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

Idea Bank wielokrotnie był już nagradzany przez ekspertów. Ostatnio został nagrodzony w plebiscycie „Portfele Wprost 2015” za najlepszą ofertę skierowaną do mikroprzedsiębiorców. W 2014 r. bank otrzymał od magazynu Bloomberg Businesweek Polska nagrodę Business Premium w kategorii Najlepszy bank dla MSP. Miesięcznik Polish Market i Szkoła Główna Handlowa przyznały mu statuetkę Nobilatum 2014 dla Najlepszego banku dla mikrofirm. W latach 2011-2013 bank zajmował pierwsze miejsce w rankingu banków dla firm magazynu Forbes, w 2014 r. uplasował się na drugiej pozycji.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt:

Klaudia Klimkowska

tel. 697 673 264

801 999 111

T: +48 22 101 10 10

Idea Bank SA

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa www.ideabank.pl

Idea Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000026052,
REGON 011063638, NIP 5260307560, której kapitał zakładowy wynosi 156 803 96 zł (opłacony w całości).

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.