Strona główna Wiadomości Poczta Polska: od stycznia klienci kupili 160 proc. więcej elektronicznych znaczków na Platformie Envelo

Poczta Polska: od stycznia klienci kupili 160 proc. więcej elektronicznych znaczków na Platformie Envelo

Poczta Polska: od stycznia klienci kupili 160 proc. więcej elektronicznych znaczków na Platformie Envelo

Od początku roku do maja 2016 r. klienci kupili o 160 procent więcej  elektronicznych  znaczków Poczty Polskiej na Platformie Envelo w porównaniu z takim samym okresem w 2015 roku. Poczta chcąc ułatwić i przyspieszyć zakup znaczków  wprowadziła  nowy proces kupowania on-line.


Elektroniczne znaczki (Neoznaczki) dostępne na Platformie Envelo kupują najchętniej małe i średnie firm, głównie na listy zwykłe, krajowe ok. 80 proc. ogólnego wolumenu.

 

Wzrost sprzedaży znaczków to efekt szybkiej cyfryzacji usług pocztowych. Coraz więcej firm w Polsce opiera swój biznes na usługach on-line i oczekuje produktów dostępnych dla nich w sieci. Dlatego Poczta Polska uczestniczy w tym procesie i rozwija Platformę Envelo.

 

Najpopularniejszym produktem na platformie jest Neoznaczek. To odpowiednik tradycyjnego znaczka pocztowego. Służy do opłacania, nadawania listów i kartek pocztowych doręczanych przez Pocztę Polską. Neoznaczkiem można opłacać listy zwykle i polecone, krajowe i zagraniczne – ceny są takie same jak znaczków tradycyjnych.

 

Nowy system zamawiania wzmocni sprzedaż


Poczta Polska uprościła właśnie proces zakupu e-znaczek-pocztowy. Nowa wersja strony została zaprojektowana zgodnie z nowoczesnymi trendami oraz z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Dotychczasowy układ czyli jedna strona, na której widoczne były wszystkie opcje, teraz została podzielona na trzy proste kroki: wybór nominału, podanie danych przez kupującego przez osoby niezalogowane( dla użytkowników zalogowanych –  posiadających konto na  Envelo.pl, dane adresowe będą automatycznie uzupełniane przy każdym kolejnym zakupie) oraz ostatni krok – podsumowanie zamówienia i płatność.

 

Envelo czyli Poczta Polska przez internet


Wśród e-usług opracowanych i wprowadzonych na Platformie Envelo są rozwiązania dla firm i dla klientów indywidualnych. Na Envelo.pl można wysłać list polecony prosto z komputera, kartki pocztowe, zlecić masowy wydruk i nadanie korespondencji, dystrybuować i archiwizować faktury on-line. Envelo to również nazwa innowacyjnej platformy zaufanej komunikacji cyfrowej, której elementami są m.in. Skrzynka Envelo, Konto Zaufane, Cyfrowy Stempel Pocztowy. Dziś z Platformy Envelo korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.


Więcej informacji na temat elektronicznych znaczków dostępnych na Platformie Envelo znajduje się pod tym linkiem: e-znaczek pocztowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.