Strona główna Wiadomości Onkopolisa od BZ WBK-Aviva – nowe ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej

Onkopolisa od BZ WBK-Aviva – nowe ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej

Onkopolisa od BZ WBK-Aviva – nowe ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej

Onkopolisa – ubezpieczenie przygotowane przez BZ WBK-Aviva od 1 lipca br. wchodzi do oferty Banku Zachodniego WBK. Produkt zapewnia pomoc finansową w sytuacji diagnozy nowotworu poprzez jednorazową wypłatę określonej sumy ubezpieczenia – maksymalnie do 200 tys. zł. Dodatkowo oferuje szeroki pakiet różnych usług pomocy medycznej zarówno profilaktycznej, jak i onkologicznej.


Onkopolisa obejmuje zakresem ochrony, bardzo szeroką listę nowotworów, zgodnie z międzynarodową klasyfikacją chorób ICD-10, są to zarówno nowotwory złośliwe (m.in. nowotwór jelita grubego, nowotwór płuc), jak i nowotwory in situ (np. łagodna postać nowotworu piersi, który nie nacieka na inne komórki, narządy).

 

Klienci mogą otrzymać do 100% sumy ubezpieczenia – czyli do 200 tys. zł – w przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego, oraz 20% sumy ubezpieczenia w przypadku rozpoznania nowotworu in situ. Otrzymane środki finansowe osoba ubezpieczona może przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami, np. na prywatne wizyty u lekarza specjalisty, zakup leków nierefundowanych, zakup terapii uzupełniających czy leczenie za granicą.

 

Problem raka może dotknąć każdego z nas. Co roku u 150 tys. Polaków diagnozuje się nowotwór. Onkopolisę przygotowaliśmy właśnie z myślą o osobach, które chcą żyć odpowiedzialnie i zadbać o ochronę finansową na wypadek zachorowania na nowotwór oraz uzyskać niezbędne wsparcie w trakcie leczenia. Jednocześnie posiadacze Onkopolisy sami mogą zdecydować o wysokości ubezpieczenia – komentuje Krzysztof Charchuła, prezes Zarządu BZ WBK-Aviva TU.

 

Onkopolisa to również usługi assistance medycznego, zapewniające pomoc profilaktyczną w przypadku nagłego zachorowania lub uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku, jak również pomoc onkologiczną – m.in. konsultacje telefoniczne, pomoc domową po hospitalizacji, transport medyczny czy organizację i dostawę sprzętu rehabilitacyjnego.

Produkt dedykowany jest osobom w wieku od 18 do 60 lat. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia Onkopolisa, nie wymagamy badań lekarskich, a jedynie złożenia krótkiego oświadczenia o stanie zdrowia.

 

Onkopolisa dostępna jest w placówkach Banku Zachodniego WBK od 1 lipca.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.