Strona głównaWiadomościPlanowany rozwój Centrum Operacyjnego Nordea

Planowany rozwój Centrum Operacyjnego Nordea

 Centrum Operacyjne Nordea (Nordea Operation Centre) rozwija swoją działalność. W 2013 roku przewidywany jest wzrost zatrudnienia o ponad 100 pracowników. Otwiera również nową siedzibę w Łodzi.

 

Powołanie Centrum Operacyjnego jest inicjatywą Grupy Nordea. Jego celem jest świadczenie usług na rzecz skandynawskich oddziałów banku.

 

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków, na których działa Nordea. Duży potencjał polskich pracowników branży finansowej, ich wiedza, doświadczenie, konkurencyjne warunki płacowe oraz sprzyjające otoczenie ekonomiczne sprawiły, że Grupa Nordea postanowiła przenieść obsługę części operacji finansowych do Polski. Na swoją siedzibę wybrała Łódź. Centrum Operacyjne Nordea działa od 4 listopada 2010 roku. Jego głównym celem jest obsługa z zakresu back-office, rozliczeń wewnętrznych, księgowości, zakupów i IT dla jednostek operacyjnych grupy. Centrum w Łodzi jest anglojęzyczne.

 

Obecnie Centrum zatrudnia ponad 300 osób, zajmując 3 piętra w wieżowcu Cross Point w Łodzi oraz w placówce w Gdyni. Do końca 2013 roku zwiększy zatrudnienie o ponad 100 osób w Łodzi. W 2014 roku planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu usług oferowanych przez naszych polskich współpracowników. Przeniesienie usług do Łodzi zaowocowało wysoką jakością oraz efektywną obsługą przy równoczesnym podniesieniu konkurencyjności Nordea – mówi Eric Gjötterberg, Head of Group Processes.

 

– Dobre doświadczenia na tutejszym rynku pracy oraz wsparcie otrzymane od Biura Obsługi Inwestora zadecydowały o wybraniu Łodzi jako lokalizacji dla drugiego biura – mówi Mikołaj Ługowski, Dyrektor Oddziału NOC.

 

– Cieszę się, że Nordea Operations Centre ostatecznie wybrała Łódź, jako miejsce dla swojego drugiego projektu. Różnorodność realizowanych przez Centrum procesów, a także potencjał rozwojowy tej inwestycji, są dla mnie powodem do dumy. Dynamiczny rozwój sektora outsourcingowego w mieście możliwy jest między innymi dzięki potencjałowi kadrowemu, znajomości języków i otwartego podejścia do wyzwań stawianych w tej branży. Realizacja kolejnych projektów przez łódzkie firmy outsourcingowe to najlepsza rekomendacja naszego miasta dla nowych partnerów biznesowych – dodała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Źródło: Nordea Bank Polska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular