Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski zaprasza na filmowe bieganie, czyli 6. Wałecki Festiwal Biegowy

PKO Bank Polski zaprasza na filmowe bieganie, czyli 6. Wałecki Festiwal Biegowy

PKO Bank Polski zaprasza na filmowe bieganie, czyli 6. Wałecki Festiwal Biegowy

16 lipca odbędzie się 6. Wałecki Festiwal Biegowy, którego partnerem jest po raz kolejny PKO Bank Polski.  Uczestnicy pobiegną w przebraniach swoich ulubionych filmowych bohaterów.Zawodom będzie towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz 5-letniego Ziemka. Zapisy potrwają do 15 lipca.


PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. W ramach tej inicjatywy Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle: „Warszawska Triada Biegowa” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), PKO Grand Prix Gdyni czy PKO Rzeszów Biega. Bank został też sponsorem strategicznym imprezy biegowej w Wałczu.

Bieg Filmowy na nietypowym dystansie 9999 m wystartuje o godz. 19.00. Poprzedzi go marsz Nordic Walking ChodzęBoLubię, bieg BiegamBoLubię LASY oraz bieg BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m o godz. 18.00 (nie wymaga wnoszenia opłat ani dokonania wcześniejszej rejestracji). Autorzy najbardziej pomysłowych strojów zostaną nagrodzeni.

 

Po raz kolejny wspieramy ten wakacyjny i kolorowy bieg. Wałecki Festiwal Biegowy to wydarzenie niezwykłe, ponieważ odbywa się w malowniczym krajobrazie naszego pięknego jeziora Raduń oraz łączy fanów kinematografii. Zapraszam do przyłączenia się do zabawy oraz kibicowania. Wszystkich zawodników zachęcam też do udziału w naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Ziemka” – mówi Rafał Glezner, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Wałczu.

Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach 6. Wałeckiego Festiwalu Biegowego będzie można pomóc 5-letniemu Ziemkowi zmagającemu się z encefalopatią niedotlenieniową. Nie siedzi sam, ani nie mówi. Ma rurkę tracheotomijną, przez którą oddycha oraz gastrostomię, dzięki której jest karmiony. Obecnie do leczenia potrzebny jest przenośny koncentrator tlenu. Ziemek jest podopiecznym Fundacji „Potrafię Pomóc”.

 

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Ziemka” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla chłopca. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 12.00 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (na Promenadzie nad jeziorem Raduń, przy ul. Chłodnej).

 

Podczas wszystkich sponsorowanych przez PKO Bank Polski wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku podczas 5. Wałeckiego Festiwalu Biegowego aż 530 osób przyłączyło się do akcji na rzecz 5-letniej Nadii, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. W sumie, od 2013 r. odbyło się 179 akcji „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 187 beneficjentów kwotą ponad 2,6 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbył się PKO Bieg Charytatywny. Akcja rozegrała się jednocześnie na stadionach 12. miast Polski. Łącznie uczestnicy biegu w całym kraju przemierzyli ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg odbędzie się 17 września.

 

Zapisów na 6. Wałecki Festiwal Biegowy można dokonywać do 15 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc poprzez formularz na stronie: http://www.biegfilmowy.pl/.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.