Po 10 minutach od rozpoczęcia rejestracji na liście startowej znalazło się 1.090 osób. Limit 12.000 miejsc został wyczerpany w ciągu 32 godzin. 11 listopada o godzinie 11.11 w Warszawie wystartuje XXV Bieg Niepodległości. Strategicznym partnerem biegu – już po raz piąty – jest PKO Bank Polski.
Bieg Niepodległości regularnie bije rekordy frekwencji. W tym roku wystartuje aż 12 tysięcy zawodników, dla których organizatorzy przygotowali 9.000 litrów wody i napojów izotonicznych, a także 3.500 kilogramów bananów. Medale dla wszystkich uczestników Biegu będą ważyły łącznie około tony. Uczestnicy wystartują w okolicach skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki, a trasa będzie przebiegać ulicami: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości. Zawodnicy przebiegną dystans 10 km, a na linii startu będą tworzyli narodową flagę. Tradycyjnie, połowa uczestników wystartuje w białych, a druga połowa w czerwonych koszulkach.
Od 2009 roku PKO Bank Polski wspiera Bieg Niepodległości nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika. W tegorocznym Biegu weźmie udział ponad 200-osobowa grupa bankowych zawodników, a w czterech dotychczasowych biegach organizowanych 11 listopada wystartowało prawie 300 pracowników PKO Banku Polskiego. W ramach Biegu Niepodległości prowadzona jest wewnętrzna klasyfikacja pracowników, którzy mogą porównywać swoje wyniki w ramach zespołów, biur i departamentów.
Pracownicy Banku podczas XXV Biegu Niepodległości biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera zbiórkę funduszy na leczenie dziewięciomiesięcznej Klementynki cierpiącej na niewydolność serca i kardiomiopatię rozstrzeniową. Szansą na jej wyleczenie jest pilny przeszczep serca. Rodzice dziewczynki gromadzą środki na jej operację i leczenie. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy, że w dniu biegu zgłoszą się do namiotu PKO Banku Polskiego przy scenie rozstawionej w okolicach startu i zadeklarują bieg na rzecz dziewczynki. Wysiłek biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Klementynki w Fundacji „Mam serce”.
– Program „Biegajmy razem” znakomicie się rozwija i przynosi pozytywne efekty. Od początku 2013 roku w ramach tego programu Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz potrzebujących. W 26 akcjach dobroczynnych wzięło udział blisko 4 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji beneficjenci wszystkich akcji otrzymali w sumie ponad 370 tys. złotych. Cieszę się, że idea prozdrowotnego programu „Biegajmy razem”, który jednocześnie angażuje na rzecz innych, jest coraz popularniejsza wśród pracowników banku, a także pozostałych uczestników biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski – mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.
W ramach programu „Biegajmy razem”, PKO Bank Polski kontynuuje sponsorowanie największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku, oprócz Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości, objął wsparciem między innymi: Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Poznań Maraton. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski, przy wsparciu bankowej grupy biegaczy, realizuje ambitny cel przebiegnięcia siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.
Źródło: PKO Bank Polski