Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski partnerem strategicznym XXV Biegu Niepodległości

PKO Bank Polski partnerem strategicznym XXV Biegu Niepodległości

PKO Bank Polski partnerem strategicznym XXV Biegu Niepodległości

Po 10 minutach od rozpoczęcia rejestracji na liście startowej znalazło się 1.090 osób. Limit 12.000 miejsc został wyczerpany w ciągu 32 godzin. 11 listopada o godzinie 11.11 w Warszawie wystartuje XXV Bieg Niepodległości. Strategicznym partnerem biegu – już po raz piąty – jest PKO Bank Polski.

Bieg Niepodległości regularnie bije rekordy frekwencji. W tym roku wystartuje aż 12 tysięcy zawodników, dla których organizatorzy przygotowali 9.000 litrów wody i napojów izotonicznych, a także 3.500 kilogramów bananów. Medale dla wszystkich uczestników Biegu będą ważyły łącznie około tony. Uczestnicy wystartują w okolicach skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki, a trasa będzie przebiegać ulicami: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości. Zawodnicy przebiegną dystans 10 km, a na linii startu będą tworzyli narodową flagę. Tradycyjnie, połowa uczestników wystartuje w białych, a druga połowa w czerwonych koszulkach.

Od 2009 roku PKO Bank Polski wspiera Bieg Niepodległości nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika. W tegorocznym Biegu weźmie udział ponad 200-osobowa grupa bankowych zawodników, a w czterech dotychczasowych biegach organizowanych 11 listopada wystartowało prawie 300 pracowników PKO Banku Polskiego. W ramach Biegu Niepodległości prowadzona jest wewnętrzna klasyfikacja pracowników, którzy mogą porównywać swoje wyniki w ramach zespołów, biur i departamentów.

Pracownicy Banku podczas XXV Biegu Niepodległości biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera zbiórkę funduszy na leczenie dziewięciomiesięcznej Klementynki cierpiącej na niewydolność serca i kardiomiopatię rozstrzeniową. Szansą na jej wyleczenie jest pilny przeszczep serca. Rodzice dziewczynki gromadzą środki na jej operację i leczenie. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy, że w dniu biegu zgłoszą się do namiotu PKO Banku Polskiego przy scenie rozstawionej w okolicach startu i zadeklarują bieg na rzecz dziewczynki. Wysiłek biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Klementynki w Fundacji „Mam serce”.

– Program „Biegajmy razem” znakomicie się rozwija i przynosi pozytywne efekty. Od początku 2013 roku w ramach tego programu Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz potrzebujących. W 26 akcjach dobroczynnych wzięło udział blisko 4 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji beneficjenci wszystkich akcji otrzymali w sumie ponad 370 tys. złotych. Cieszę się, że idea prozdrowotnego programu „Biegajmy razem”, który jednocześnie angażuje na rzecz innych, jest coraz popularniejsza wśród pracowników banku, a także pozostałych uczestników biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski – mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

W ramach programu „Biegajmy razem”, PKO Bank Polski kontynuuje sponsorowanie największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku, oprócz Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości, objął wsparciem między innymi: Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Poznań Maraton. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski, przy wsparciu bankowej grupy biegaczy, realizuje ambitny cel przebiegnięcia siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.