Strona główna Wiadomości Oficjalne uruchomienie opłatomatu ING w Poznaniu

Oficjalne uruchomienie opłatomatu ING w Poznaniu

Oficjalne uruchomienie opłatomatu ING w Poznaniu

 

ING Bank Śląski uruchomił w Urzędzie Miasta Poznań opłatomat umożliwiający realizację w szybki i wygodny sposób płatności komunikacyjnych i skarbowych.

 

Cieszymy się, że mamy w naszym urzędzie takie nowatorskie rozwiązanie jakim jest opłatomat. Mamy nadzieję, że ułatwi i przyspieszy to obsługę naszych klientów – powiedziała Barbara Sajnaj, Skarbnik MiastaPoznania.

 

ING Bank Śląski posiada najwięcej tego typu urządzeń na terenie kraju, zlokalizowanych w różnych urzędach miast. Opłatomat w Poznaniu jest szóstą maszyną ING w Polsce. W niedługim czasie planujemy instalacje w kolejnych miejscowościach – dodał Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za segment klientów korporacyjnych.

 

Opłatomat to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwia klientom samodzielne dokonanie opłaty poprzez wybór rodzaju płatności za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz zeskanowanie kodu wielowymiarowego (2D). Opłaty mogą być realizowane zarówno przez osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Wpłata w opłatomacie nie jest obciążona prowizją.

 

Identyfikacja następuje w poniższy sposób:

  • osoba fizyczna – podanie indywidualnego numeru PESEL (zeskanowanie dowodu osobistego i podanie brakujących pięciu cyfr na klawiaturze ekranowej),
  • osoba prawna – podanie dwóch indywidualnych numerów: NIP oraz numer PESEL osoby wpłacającej (zeskanowanie dowodu osobistego i podanie brakujących pięciu cyfr na klawiaturze ekranowej).

 

Po dokonaniu poprawnej wpłaty klient otrzymuje potwierdzenie transakcji. Wpłaty są natychmiast widoczne i dostępne dla wydziału księgowego urzędu poprzez system bankowości internetowej ING BusinessOnLine. Opłatomat umożliwia realizację transakcji wyłącznie w formie gotówkowej i przyjmuje następujące nominały: 100 zł; 50 zł; 20 zł; 10 zł; 5 zł; 2 zł; 1 zł; 50 gr.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.