Strona główna Wiadomości Nowe funkcjonalności przelewów zagranicznych w Citi Handlowy

Nowe funkcjonalności przelewów zagranicznych w Citi Handlowy

Nowe funkcjonalności przelewów zagranicznych w Citi Handlowy

Citi Handlowy udostępnia swoim klientom nową usługę zlecania przelewów zagranicznych – Citibank Global Transfer. Teraz klienci posiadający konto w Citi Handlowy mogą nie tylko otrzymywać natychmiastowe przelewy z zagranicy, ale też przelewać w czasie rzeczywistym swoje środki na rachunki w Citi w innych krajach.

 

Nowe rozwiązanie to wyjście na przeciw tym, którzy ze względu na swoją pracę, dużą mobilność czy też prowadzony biznes potrzebują od banku międzynarodowej obsługi.


– Przelewy Citibank Global Transfer to dobra propozycja dla tzw. „globalnych” klientów, którzy prowadzą choćby międzynarodowe biznesy, mają nieruchomości za granicą, dużo podróżują lub też mają za granicą swoją rodzinę. Realizacja takiego przelewu trwa kilka sekund, tak więc pieniądze są dostępne dla odbiorcy natychmiast po wykonaniu przelewu przez nadawcę. W ten sposób można szybko opłacić np. studia swojego dziecka uczącego się na zagranicznej uczelni czy przelać pieniądze do rodziny w Polsce– tłumaczy Tomasz Pol, szef Pionu Zarządzania Produktami Detalicznymi, Usługami Maklerskimi i Segmentami. Odbiorca za taki przelew nie płaci – dodaje.

 

W ramach nowej usługi klienci mogą realizować przelewy między kontami w Citi Handlowy w Polsce a kontami w Citi za granicą. Dzięki niej mogą już nie tylko otrzymywać przelewy przychodzące, jak było to do tej pory, ale także je zlecać. Natychmiastowy przelew zrealizować można w bankowości telefonicznej CitiPhone lub w oddziale banku.

Możliwość zlecania przelewów to kolejna usługa wykorzystująca globalne doświadczenie naszego banku. Widzimy, że nasi klienci coraz częściej korzystają z tego typu rozwiązań. Już teraz co miesiąc realizujemy przelewyprzychodzące na rachunek w Polsce o wartości ponad 2 mln USD– mówi Tomasz Pol.

 

Usługa Citibank Global Transfer dostępna jest w ponad 20 krajach, m.in w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Singapurze, Tajlandii, Korei, Indonezji, Indiach czy Hong Kongu.

Otrzymywanie przelewów CGT jest zawsze bezpłatne dla odbiorców. Dla klientów Citigold, Citigold Select zlecanie przelewów z konta w Polsce kosztuje – 0 zł, a dla posiadaczy konta CitiOne i CitiKonto wynosi 20 zł. Przelewy wychodzące z konta zagranicznego na rachunek w Citi Handlowy są bezpłatne dla nadawców w krajach Unii Europejskiej, a kraje spoza Unii same ustalają ceny dla swoich klientów.

 

W przypadku przelewów między kontami w różnych walutach klient otrzymuje informację o obowiązującym kursie walut przed zleceniem przelewu i każdorazowo akceptuje wysokość kursu, zatwierdzając przelew do realizacji.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.