Strona główna Wiadomości Nowa struktura w bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank

Nowa struktura w bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank

Nowa struktura w bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank

Nowa struktura „Spektrum Możliwości”, oparta na notowaniu Funduszu Templeton Global Total Return i dająca możliwości nieograniczonych zysków, trafiła do oferty Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Sprzedaż prowadzona jest do 14 czerwca 2013 roku.

 

„Spektrum Możliwości” to 3-letnie strukturyzowane ubezpieczenie inwestycyjne, stworzone przez Raiffeisen Polbank we współpracy z TUnŻ Europa. Wartość premii możliwej do uzyskania przez ubezpieczonego na zakończenie okresu ubezpieczenia jest nieograniczona i zależy od wzrostu wartości instrumentu bazowego – Funduszu Templeton Global Total Return (TGTRFAD) – między datami obserwacji początkowej i końcowej, tj. 20.06.2013 i 20.06.2016.

 

Klient może więc otrzymać premię, jeżeli w dniu końcowej obserwacji wartość jednostki funduszu będzie większa od wartości początkowej. Potencjalny zysk będzie proporcjonalny do wzrostu wartości jednostek funduszu z uwzględnieniem współczynnika partycypacji. Jeśli wartość jednostki funduszu wyniesie przykładowo 100% na początku inwestycji i 120% na jej zakończenie i przy założeniu, że współczynnik partycypacji wyniesie 100%, to klientowi zostanie wypłacona zainwestowana składka, powiększona o wartość wzrostu, czyli dodatkowe 20%. Finalna wartość współczynnika partycypacji zostanie określona trzeciego dnia roboczego po dniu zakończenia subskrypcji. Konstrukcja produktu nie ogranicza wysokości potencjalnego zysku. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę zaangażowanego kapitału na poziomie 100% w dniu zakończenia okresu ubezpieczeniowego.

 

– Aktywem bazowym jest fundusz Templeton Global Total Return, który inwestuje
w papiery dłużne na różnych rynkach. Dzięki strategii „total return” fundusz ma większą dowolność w doborze papierów oraz może stosować instrumenty pochodne, dzięki czemu, teoretycznie, może zarabiać bez względu na kierunek zmian stóp procentowych. Patrząc wstecz na przyrosty wartości jednostki funduszu od początku istnienia w kolejnych okresach rocznych, fundusz tylko raz odnotował ujemną stopę zwrotu, mierząc rok do roku.
W pozostałych przypadkach stopa zwrotu zawierała się w przedziale od ok. 3 do 13%
– podkreśla Łukasz Kiełboń, odpowiedzialny za struktury we Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

 

„Spektrum Możliwości” to rozwiązanie przeznaczone dla klientów, którzy poszukują możliwości uzyskania nieograniczonego zysku, ale w dłuższym horyzoncie inwestycyjnym
i przy pełnej ochronie kapitału w przypadku realizacji scenariusza negatywnego – czyli braku wzrostów jednostek instrumentu bazowego. Klienci nie ponoszą żadnych opłat wstępnych za przystąpienie do ubezpieczenia. Dzięki formie prawnej – grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie – wypłata świadczenia ubezpieczeniowego jest zwolniona
z podatku od zysków kapitałowych. Ubezpieczenie obejmuje okres od 20 czerwca 2013 r. do 20 czerwca 2016 r.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.