Strona główna Wiadomości 4 proc. na Pierwszej Lokacie Meritum Banku

4 proc. na Pierwszej Lokacie Meritum Banku

4 proc. na Pierwszej Lokacie Meritum Banku

4 proc. oferuje Meritum Bank na 3-miesięcznej Pierwszej Lokacie, którą mogą założyć klienci otwierający Proste Konto Osobiste. Bank proponuje także bardzo atrakcyjną lokatę opartą na wskaźniku WIBOR 6M. Minimalna kwota wymagana do jej założenia to obecnie 1.000 zł.

 

Oprocentowanie Pierwszej Lokaty wynosi 4 proc. w skali roku dla kwot od 500 zł do 10 tys. zł oraz 3 proc. dla kwot powyżej 10 tys. zł.

 

Pierwsza Lokata jestoferowana nowym klientom, którzy zdecydują się na założenie Prostego Konta Osobistego, co można zrobić przez internet w ciągu 15 minut, bez czekania na kuriera i wychodzenia z domu. Po otwarciu konta klient ma miesiąc na założenie Pierwszej Lokaty w bankowości internetowej.

 

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie Prostego Konta Osobistego, wydanie i korzystanie z karty debetowej, krajowe przelewy internetowe (poza natychmiastowymi) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co więcej, aby cieszyć się brakiem opłat, klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków. Bank nie wymaga miesięcznych wpływów na konto w określonej wysokości czy też minimalnej liczby bądź wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową.

 

Minimalna kwota wymagana do założenia Pierwszej Lokaty to 500 zł. Równocześnie Meritum Bank obniżył do 1.000 zł minimalną kwotę wymaganą do założenia lokaty opartej na wskaźniku WIBOR 6M.

 

Klientom zakładającym lokatę bank oferuje obecnie oprocentowanie w wysokości WIBOR 6M+1 proc. (3,71 proc.) dla depozytu zakładanego na 24 miesiące oraz WIBOR 6M+1,1 proc. (3,81 proc.) dla lokaty 36-miesięcznej. Lokatę opartą o wskaźnik WIBOR 6M można założyć, wypełniając wniosek na stronie internetowej www.meritumbank.pl lub w systemie bankowości elektronicznej. W obu przypadkach nie jest potrzebna wizyta w oddziale czy podpisywanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Aby skorzystać z oferty lokaty o zmiennym oprocentowaniu, nie trzeba mieć konta w Meritum Banku.

 

Zmiana oprocentowania następuje na początku każdego kwartału kalendarzowego. Obowiązującą w danym kwartale stawką jest wysokość sześciomiesięcznego WIBOR-u, opublikowana na dwa dni robocze przed końcem poprzedniego kwartału. Zgodnie z powyższymi zasadami, obecne oprocentowanie lokat wyznacza stawka WIBOR 6M z 27 czerwca 2013 roku, która wynosi 2,71 proc.

 

W przypadku obu lokat kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu deponowania.

Źródło: Meritum Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.