Strona główna Wiadomości Nowa oferta kont osobistych w Raiffeisen Polbank

Nowa oferta kont osobistych w Raiffeisen Polbank

Nowa oferta kont osobistych w Raiffeisen Polbank

  • Podstawowym rachunkiem dla klienta detalicznego jest konto Wygodne, w przypadku którego korzyści finansowe użytkownika mogą sięgnąć 340 zł rocznie w przypadku aktywnego korzystania i utrzymania długotrwałej relacji z bankiem;

  • bank udostępnia automatycznie wszystkim użytkownikom konta Wygodnego możliwość skorzystania z nieoprocentowanego limitu w koncie do wysokości
    1 tys. zł – w przypadku pozostałych rachunków należy o to rozwiązanie zawnioskować;

  • nowe nazwy rachunków – konto Standard to teraz konto Wygodne, Comfort Direct -> Aktywne, Comfort -> Komfortowe. Bez zmian pozostaje nazwa konta Premium.

Z początkiem grudnia 2013 roku Raiffeisen Polbank wprowadził nową ofertę rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla klientów indywidualnych. Od stycznia 2014 r. wdrożył też rozbudowany program lojalnościowy, premiujący długotrwałą relację z bankiem i aktywne korzystanie z jego produktów. Oferta została oparta na kontach wywodzących się z dawnego Raiffeisena, które otrzymały jednak nowe nazwy, nowe funkcjonalności i nowe warunki cenowe. Dotychczasowe konto Comfort Direct zostało kontem Aktywnym, a konto Standard – kontem Wygodnym. Oba przeznaczone są dla klientów detalicznych. Pierwsze, zakładane głównie przez Internet oraz telefon, jest bezwarunkowo bezpłatne. Drugie – konto Wygodne – jest prowadzone bezpłatnie pod warunkiem utrzymania miesięcznych wpływów w wysokości przynajmniej 1,5 tys. zł. Konto Comfort zmieniło się w konto Komfortowe i jest bezpłatne dla klientów z wpływami przynajmniej 4 tys. zł miesięcznie lub saldem na produktach depozytowych, inwestycyjnych, ubezpieczeniowych lub kredytowych w wysokości min. 75 tys. zł. Bez zmian pozostała nazwa i warunki prowadzenia konta Premium, które nadal będzie rachunkiem dla osób, które posiadają płynne aktywa w wysokości co najmniej 200 tys. zł lub zarabiają 10 tys. zł netto.

 

Podstawowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym Raiffeisen Polbank dla klienta detalicznego ma być konto Wygodne. Jego prowadzenie będzie bezpłatne pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów w wysokości przynajmniej 1,5 tys. zł, natomiast w przypadku niższych wpływów pobierana jest ośmiozłotowa opłata. Podobnie łatwo można uniknąć opłaty za kartę, która standardowo wynosi 6 zł. Wystarczy dokonać kartą 6 transakcji w terminalach POS miesięcznie. Wypłaty pieniędzy w bankomatach Euronetu i bankomatach własnych banku oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach własnych Raiffeisen Polbank dostępne są dla użytkowników konta bez żadnych opłat. Dodatkowo klienci otrzymują możliwość korzystania z nieoprocentowanego limitu w koncie do wysokości 1 tys. zł.

 

Zmiany nazewnictwa rachunków oraz kosztów ich prowadzenia i warunków zwalniających z opłat to jednak nie wszystko. Dla użytkowników konta Wygodnego Raiffeisen Polbank wprowadził jednocześnie unikalny na polskim rynku program lojalnościowy. Bank nie tylko zwalnia klientów z opłat za to konto i kartę debetową do niego, ale również będzie ich nagradzał premią finansową za aktywne korzystanie z rachunku i długość relacji. Już po trzech miesiącach przelewania pensji w wysokości przynajmniej 1 tys. zł na rachunek w Raiffeisen Polbank użytkownik konta Wygodnego zacznie otrzymywać 1 proc. zwrotu wartości transakcji dokonanych kartą debetową w danym miesiącu. Dostanie też 1 proc. tzw. „podwyżki pensji”, która będzie wyliczana na podstawie średniomiesięcznych wpływów wynagrodzenia za okres ostatnich 90 dni. Po kolejnym trzymiesięcznym okresie premia zostanie podniesiona do 2 proc. Po 9 miesiącach użytkowania konta klient będzie otrzymywał już 3 proc. zwrotu wartości transakcji dokonanych kartą debetową w danym miesiącu i 3 proc. podwyżki pensji. Z tytułu „podwyżki pensji” będzie można odzyskać kwartalnie 40 zł, a z transakcji kartami do konta – do15 zł miesięcznie. Maksymalny zwrot, jaki zatem będzie mógł rocznie osiągnąć klient, wyniesie 340 zł. Osoby, które posiadają obecnie konto Standard i przelewają na nie wynagrodzenie np. od 3 miesięcy – od razu otrzymają zwrot wartości transakcji dokonanych kartą debetową w danym miesiącu i podwyżkę na poziomie 1 proc.

 

Zamierzamy nie tylko pozostać atrakcyjnym bankiem dla klientów segmentu Premium, ale nową ofertą przyciągnąć także klienta detalicznego. Nie zamierzamy jednak w tym celu oferować ani nowych promocji, ani wypłacać premii za samo otwarcie konta w naszym banku. W odróżnieniu od obecnie dostępnych na rynku propozycji, w nowej ofercie stawiamy przede wszystkim na lojalność. Innymi słowy – korzystanie z naszych usług będzie się zwyczajnie opłacało i to tym bardziej, im dłużej klient z nami pozostanie. Takie właśnie podejście, oparte na wzajemnym zaufaniu, chcemy premiować” – mówi Magdalena Markiewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych, Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych Raiffeisen Polbank.

 

Dotychczasowi klienci Raiffeisen Polbanku korzystający z pakietów dawnego Raiffeisena lub Polbanku będą mogli zdecydować, czy skorzystać z propozycji zmiany rodzaju rachunku na wskazany przez bank, czy dokonać zamiany na dowolny inny pakiet dostępny w nowej ofercie. Dodatkowo nowi klienci, którzy złożą wniosek o otwarcie konta Wygodnego, Aktywnego lub Komfortowego i jednocześnie z otworzą powiązane z nim Konto Lokacyjne Plus, będą mogli skorzystać z promocyjnego oprocentowania środków na tym koncie w wysokości 4% w skali roku do kwoty 20 tys. Promocja trwa do 31 stycznia 2014 roku, natomiast podwyższone do oprocentowanie obowiązuje do 28 lutego 2014 r.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.