Strona główna Wiadomości BOŚ Bank wspiera rozwój OZE na Dolnym Śląsku

BOŚ Bank wspiera rozwój OZE na Dolnym Śląsku

BOŚ Bank wspiera rozwój OZE na Dolnym Śląsku

Bank Ochrony Środowiska podpisał kolejną umowę, tym razem na refinansowanie kosztów budowy, dwóch farm wiatrowych o łącznej mocy 50 MW. Parki wiatrowe zostały wybudowane w gminie Zgorzelec, w okolicach wsi Jędrzychowice, w województwie dolnośląskim. Finansowanie tej inwestycji wpisuje się w strategię BOŚ Banku obejmującą wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. Budowa całego kompleksu została zakończona w III kw. 2013 roku.


W czwartek 19 grudnia 2013 roku Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę dotyczącą refinansowania kosztów budowy dwóch farm wiatrowych o łącznej mocy 50 MW. Jest to kolejna
w ostatnich dniach transakcja sfinalizowana przez Bank związana z finansowaniem energetyki wiatrowej. Parki wiatrowe składające się łącznie z 25 turbin powstały w obrębie gminy Zgorzelec, w okolicach wsi Jędrzychowice, w województwie dolnośląskim.

 

Budowa dwóch farm wiatrowych o łącznej mocy 50 MW, to kolejny krok BOŚ Banku w procesie wspierania rozwoju OZE w Polsce. Co warto podkreślić jest to kolejna umowa o tak dużej skali finansowania. Cieszymy się, że to właśnie Bank Ochrony Środowiska wspiera inwestycje w projekty energetyki odnawialnej w czasie, kiedy wciąż nie ma ustawy o OZE –mówi Krzysztof Telega, Wiceprezes Zarządu BOŚ.

 

Kolejne 50 MW to także duży krok w kierunku spełnienia środowiskowych i energetycznych wymogów Unii Europejskiej wobec Polski. Zgodnie z zobowiązaniami wynikającymi m.in. z pakietu klimatycznego

 

„3 x 20”, do 2020 roku Polska ma obowiązek podniesienia udziału OZE w całkowitym zużyciu energii do poziomu 15%. Bank Ochrony Środowiska dostrzega potrzebę stosowania odpowiednich systemów wsparcia, będących gwarancją systematycznego rozwoju OZE i zwiększenia udziału tych źródeł w bilansie produkcji energii elektrycznej w kraju. W sektorze elektroenergetyki wciąż dominuje energia elektryczna wytwarzana z biomasy w technologii współspalania z węglem, znaczący udział ma też energetyka wodna. Obserwuje się także szybki przyrost mocy wytwórczych w farmach wiatrowych. Zgodnie z informacjami Urzędu Regulacji Energetyki na dzień dzisiejszy w Polsce wybudowano 765 instalacji o łącznej mocy 2 807 MW.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.