Nowa forma płatności kartą kredytową Inteligo

Od 19 stycznia posiadacze kart kredytowych Inteligo, płacąc za zakupy w sklepach internetowych przy wykorzystaniu  usługi „Płacę z Inteligo” mogą wskazać kartę kredytową jako źródło pieniądza dla dokonywanej transakcji.


Nowa usługa polega na pełnej integracji zakupu dokonanego w sklepie internetowym z rachunkiem karty kredytowej. Nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla wszystkich klientów posiadających karty kredytowe Inteligo. Podczas zakupów w internecie, od teraz można wybrać z rozwijanej listy – obok konta osobistego – również rachunek karty kredytowej, z którego zostanie uregulowana  płatność – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego. Transakcja wykonana tą metodą zostanie rozliczona na rachunku karty kredytowej jako operacja bezgotówkowa. Wszystkie transakcje realizowane kartami kredytowymi Inteligo, w tym dokonane usługą ”Płacę z Inteligo” mogą korzystać z nieoprocentowanego kredytu, nawet do 55 dni.

 

Nowa usługa zalicza się do metody płacenia określanej mianem pay-by-link, polegającej na bezpośrednim połączeniu w trakcie płacenia za zakup w internecie z serwisem banku i zatwierdzeniu zapłaty bezpośrednio z wybranego rachunku bankowego. Warto zauważyć, że w Polsce płatności pay-by-link dominują w stosunku do płatności kartami w internecie – zarówno jeśli chodzi o wartość ogółu transakcji, jak i ich ilość. Ma tu znaczenie wygoda klienta – korzystając z pay-by-link przy płatności w internecie posiadacz karty nie musi przepisywać za każdym razem jej danych (numeru karty, kodu CVV etc.). Ogólnie PKO Bank Polski odnotowuje wśród liczby płatności internetowych swoich klientów kilkakrotnie więcej transakcji typu pay-by-link aniżeli kartowych. W 2016 roku suma wydatków klientów PKO Banku Polskiego w internecie autoryzowanych za pomocą kart płatniczych, pay-by-linków oraz IKO wyniosła ponad 6,2 mld złotych.

 

Rozwój kanałów internetowego i mobilnego wpisuje się w nową strategię PKO Banku Polskiego na lata 2016-2020, m.in. poprzez wzbogacanie dostępnych funkcji oraz rozszerzanie oferty usług dostępnych zdalnie. Posiadacze kart kredytowych Inteligo jako pierwsi mogą korzystać w nowej formy płatności w internecie. Już nie długo usługa pay-by-link dla płatności internetowych realizowanych pozostałymi kartami kredytowymi PKO Banku Polskiego zostanie uruchomiona w opcji „Płacę z iPKO”.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.