Strona główna Wiadomości BGK zapewnia finansowanie kontraktu eksportowego spółki Polskie Maszyny Górnicze do Rosji

BGK zapewnia finansowanie kontraktu eksportowego spółki Polskie Maszyny Górnicze do Rosji

BGK zapewnia finansowanie kontraktu eksportowego spółki Polskie Maszyny Górnicze do Rosji

Polska spółka PMG SA (Grupa Famur) jest dostawcą maszyn górniczych o wartości 20,76 mln EUR do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe. Finansowanie kontraktu eksportowego zapewnia Bank Gospodarstwa Krajowego (Grupa PFR). Wykup wierzytelności eksportowych zabezpieczony jest polisą KUKE SA (Grupa PFR).

 

Spółka PMG SA należy do Grupy Famur – jednego z największych światowych producentów maszyn i urządzeń górniczych. Główne obszary działalności Grupy to górnictwo podziemne, górnictwo odkrywkowe, transport i przeładunek towarów masowych. Umowa sprzedaży obejmuje: dostawę sekcji obudowy zmechanizowanej, kombajnu ścianowego, przenośnika ścianowego i podścianowego wraz z układem przekładkowym oraz szkolenie i kontrolę nad montażem i pracami związanymi z uchomieniem i wdrożeniem sprzętu do eksploatacji.

 

Finansowanie kontraktu ze wsparciem BGK i KUKE polega na wykupie 70 proc. wierzytelności z kontraktu eksportowego. Kwota wykupu wynosi 14,532 mln EUR, a okres spłaty to 5 lat.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Zgodnie z planem rządu będzie działać w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, rozwijając systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym ze strategicznych zadań Banku jest wspieranie aktywności zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza także programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

 

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych od 1991 roku ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców, oferując usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową w kraju i za granicą. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia eksportowe gwarantowane przez Skarb Państwa. Rozwiązania oferowane przez KUKE pozwalają zabezpieczyć długoterminowe projekty o charakterze inwestycyjnym realizowane przez polskich eksporterów.

Źródło: BGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.