BGK zapewnia finansowanie kontraktu eksportowego spółki Polskie Maszyny Górnicze do Rosji

Polska spółka PMG SA (Grupa Famur) jest dostawcą maszyn górniczych o wartości 20,76 mln EUR do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe. Finansowanie kontraktu eksportowego zapewnia Bank Gospodarstwa Krajowego (Grupa PFR). Wykup wierzytelności eksportowych zabezpieczony jest polisą KUKE SA (Grupa PFR).

 

Spółka PMG SA należy do Grupy Famur – jednego z największych światowych producentów maszyn i urządzeń górniczych. Główne obszary działalności Grupy to górnictwo podziemne, górnictwo odkrywkowe, transport i przeładunek towarów masowych. Umowa sprzedaży obejmuje: dostawę sekcji obudowy zmechanizowanej, kombajnu ścianowego, przenośnika ścianowego i podścianowego wraz z układem przekładkowym oraz szkolenie i kontrolę nad montażem i pracami związanymi z uchomieniem i wdrożeniem sprzętu do eksploatacji.

 

Finansowanie kontraktu ze wsparciem BGK i KUKE polega na wykupie 70 proc. wierzytelności z kontraktu eksportowego. Kwota wykupu wynosi 14,532 mln EUR, a okres spłaty to 5 lat.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Zgodnie z planem rządu będzie działać w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, rozwijając systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym ze strategicznych zadań Banku jest wspieranie aktywności zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza także programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

 

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych od 1991 roku ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców, oferując usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową w kraju i za granicą. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia eksportowe gwarantowane przez Skarb Państwa. Rozwiązania oferowane przez KUKE pozwalają zabezpieczyć długoterminowe projekty o charakterze inwestycyjnym realizowane przez polskich eksporterów.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.