Strona główna Wiadomości Nowa aplikacja mobilna ING BankMobile HD na tablety

Nowa aplikacja mobilna ING BankMobile HD na tablety

Nowa aplikacja mobilna ING BankMobile HD na tablety

ING Bank Śląski udostępnił aplikację ING BankMobile HD przygotowaną na tablety z systemem iOS oraz Android. Program jest rozwinięciem aplikacji bankowości mobilnej na telefony, poszerzonym o nowe unikalne funkcje.

 

Rok 2013 można nazwać rokiem tabletów. ING BankMobile HD powstała w związku z rosnącą popularnością tych urządzeń oraz w odpowiedzi na sugestie klientów banku. Nie chcieliśmy iść na skróty kopiując czy nieznacznie przekształcając aplikację na smartfony. Nową wersję aplikacji przygotowaliśmy od zera, ponieważ wierzymy, że tablety wymagają unikalnego podejścia. Z  jednej strony są to urządzenia  mobilne, które chętnie zabieramy w podróż, z drugiej strony coraz częściej zastępują nasze domowe komputery. Chcieliśmy połączyć te dwa światy – dedykowanej aplikacji, które można łatwo obsłużyć „w biegu”, z możliwościami tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine. Dlatego w aplikacji na tablety zamieściliśmy funkcje niedostępne w wersji na smartfony, zachowując przy tym przejrzystość i intuicyjność oryginału – powiedział Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w ING Banku Śląskim.

 

Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych i historii transakcji kartą. Wersja na tablety została poszerzona o dodatkowe funkcje m.in. możliwość spłaty kredytu, przelew z karty kredytowej, zastrzeżenie i aktywację karty oraz podsumowanie wszystkich dostępnych produktów. Nowością jest możliwość wyświetlania historii transakcji w formie kalendarza. Ponadto w aplikacji znalazły się elementy Finansometru, narzędzia do zarządzania budżetem domowym – klienci mogą m.in. zobaczyć podsumowanie wydatków według kategorii (np. rozrywka, rachunki).


ING BankMobile HD wyróżnia się nowoczesnym designem i przyjaznym interfejsem. Duży ekran tabletów pozwolił zamieścić większą liczbę informacji przy zachowaniu przejrzystego menu oraz intuicyjnej nawigacji. Ostateczny wygląd aplikacji powstał w oparciu o szczegółowe badania preferencji użytkowników. Przygotowując program przeprowadzono tzw. eyetracking mobilny, czyli badanie rozkładu uwagi wzrokowej oraz analizę zachowań użytkowników wykonujących zadania na makietach. Grafika ekranu logowania została natomiast wybrana w głosowaniu przeprowadzonym na stronie banku.


Aplikacja została przygotowana na tablety z systemem Android 2.2 i nowszym oraz iOS 4.2 i nowszym. Instrukcje jak zainstalować ING BankMobile znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.