Nowa aplikacja mobilna ING BankMobile HD na tablety

ING Bank Śląski udostępnił aplikację ING BankMobile HD przygotowaną na tablety z systemem iOS oraz Android. Program jest rozwinięciem aplikacji bankowości mobilnej na telefony, poszerzonym o nowe unikalne funkcje.

 

Rok 2013 można nazwać rokiem tabletów. ING BankMobile HD powstała w związku z rosnącą popularnością tych urządzeń oraz w odpowiedzi na sugestie klientów banku. Nie chcieliśmy iść na skróty kopiując czy nieznacznie przekształcając aplikację na smartfony. Nową wersję aplikacji przygotowaliśmy od zera, ponieważ wierzymy, że tablety wymagają unikalnego podejścia. Z  jednej strony są to urządzenia  mobilne, które chętnie zabieramy w podróż, z drugiej strony coraz częściej zastępują nasze domowe komputery. Chcieliśmy połączyć te dwa światy – dedykowanej aplikacji, które można łatwo obsłużyć „w biegu”, z możliwościami tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine. Dlatego w aplikacji na tablety zamieściliśmy funkcje niedostępne w wersji na smartfony, zachowując przy tym przejrzystość i intuicyjność oryginału – powiedział Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w ING Banku Śląskim.

 

Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych i historii transakcji kartą. Wersja na tablety została poszerzona o dodatkowe funkcje m.in. możliwość spłaty kredytu, przelew z karty kredytowej, zastrzeżenie i aktywację karty oraz podsumowanie wszystkich dostępnych produktów. Nowością jest możliwość wyświetlania historii transakcji w formie kalendarza. Ponadto w aplikacji znalazły się elementy Finansometru, narzędzia do zarządzania budżetem domowym – klienci mogą m.in. zobaczyć podsumowanie wydatków według kategorii (np. rozrywka, rachunki).


ING BankMobile HD wyróżnia się nowoczesnym designem i przyjaznym interfejsem. Duży ekran tabletów pozwolił zamieścić większą liczbę informacji przy zachowaniu przejrzystego menu oraz intuicyjnej nawigacji. Ostateczny wygląd aplikacji powstał w oparciu o szczegółowe badania preferencji użytkowników. Przygotowując program przeprowadzono tzw. eyetracking mobilny, czyli badanie rozkładu uwagi wzrokowej oraz analizę zachowań użytkowników wykonujących zadania na makietach. Grafika ekranu logowania została natomiast wybrana w głosowaniu przeprowadzonym na stronie banku.


Aplikacja została przygotowana na tablety z systemem Android 2.2 i nowszym oraz iOS 4.2 i nowszym. Instrukcje jak zainstalować ING BankMobile znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.