Nocny Bieg Świętojański z PKO BP w Gdynii

W nocy z 9 na 10 czerwca Gdynia stanie się najbardziej rozbieganym miastem Pomorza. Wszystkich uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 2,5-letniej Ani, która urodziła się ze złożoną wadą serca.


Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim na 10 km wystartuje o godz. 23.59 na ul. Kazimierza Górskiego, na wysokości Narodowego Stadionu Rugby. Tam też znajduje się meta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie marsz Nordic Walking, który ruszy o 22.00. Bieg Świętojański ukończyło w ubiegłym roku 4712 zawodników. To jedna z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pozostałe to Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski oraz Bieg Niepodległości.

 

PKO Bank Polski wspiera w tym roku już trzeci bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Bieg Świętojański to niezwykłe wydarzenie w nocnym klimacie naszego przepięknego, nadmorskiego miasta. Zapraszamy do przyjścia na imprezę i kibicowania. Zawodników zachęcamy natomiast do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla Ani – mówi Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdyni.

 

Biorąc udział w Nocnym Biegu Świętojańskim, zarówno w zawodach głównych, jak i w marszu Nordic Walking, będzie można pomóc 2,5-letniej Ani. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca i musi przejść kolejną operację. Ania jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

 

Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Ani” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Hala Gier przy ul. Olimpijskiej 5/9): w czwartek 8 czerwca od 15.00 do 20.00 oraz w dniu biegu 9 czerwca w godz. 18.00-23.30.

 

Z kartką „biegnę dla Ani” wystartuje na pewno Sebastian Chmara, ambasador programu „PKO Biegajmy razem”, były lekkoatleta specjalizujący się w dziesięcioboju, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sebastian Chmara będzie też pacemakerem na 55 minut.

 

W ubiegłym roku podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego 540 zawodników dołączyło do akcji dla 2-letniej Klary. Dzięki temu dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego pieniądze na operację wady serca. Od 2013 r. odbyły się 282 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 302 beneficjentów kwotą ponad 3,9 mln zł. 

 

Zapisy internetowe na Nocny Bieg Świętojański zostały zakończone, ale w dniach 8-9 czerwca będzie można zarejestrować się jeszcze w Biurze Zawodów. Organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów na bieg główny i 100 na marsz Nordic Walking. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają od PKO Banku Polskiego wyjątkowy upominek – kartę pierwszej pomocy. Znajduje się na niej prosty schemat udzielania pierwszej pomocy, a na odwrocie miejsce na dane biegacza, niezbędne w sytuacji zagrożenia jego życia.

 

Bank zaprasza także już teraz na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września. W Trójmieście bieg rozgrywany jest na Stadionie AWFiS Gdańsk.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.