Inbank wprowadza do oferty kredyt samochodowy

Inbank, obecny na polskim rynku od 3 miesięcy bank o estońskim rodowodzie, rozszerza swoją ofertę o kredyt samochodowy. Można o niego wnioskować od początku czerwca. Oferta różni się znacznie od znanych na rynku rozwiązań, przynosząc wiele korzyści dla planujących zakup samochodu, ale także jednośladów czy quadów. O kredyt można wnioskować jeszcze przed wyborem pojazdu, a bank udziela go bez zabezpieczeń wymaganych zazwyczaj przy tego rodzaju produktach. Całość procesu kredytowego przebiega całkowicie online – wnioskowanie, podpisanie umowy oraz wypłata środków.


Kredyt samochodowy w Inbank będzie można wziąć w kwocie od 4.000 do 50.000 zł, z okresem spłaty sięgającym maksymalnie 72 miesięcy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 6,99% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu samochodowego zaczynać się będzie już od 1,99%. Kredytem samochodowym uzyskanym w Inbank można sfinansować zakup nie tylko właśnie samochodu, ale też motocykla lub quada.


Wiele osób planujących zakup samochodu, niezależnie czy jest to nabycie auta prosto z salonu, czy z drugiej ręki, nie jest w stanie pokryć tego wydatku z własnych oszczędności i potrzebuje wsparcia finansowego. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić do oferty kredyt celowy, który ułatwi ten zakup. Całkowicie zmieniamy przy tym oblicze kredytu samochodowego. Przede wszystkim nie wymagamy zabezpieczeń przy kredycie – np. popularnej w innych bankach cesji praw z polisy OC/AC, która automatycznie wymusza jej zakup, zwiększając tym samym wydatki okołokredytowe. W Inbank klient dostaje tylko to czego potrzebuje. Co więcej – w Inbank można ubiegać się o kwotę wyższą niż wartość pojazdu, a nadwyżkę przeznaczyć na dowolny cel – wyjaśnia Maciej Marchewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Inbank. Kredyt samochodowy, tak samo jak i inne produkty Inbank, można otrzymać całkowicie przez Internet, co znacznie przyspiesza i ułatwia cały proces. Co więcej idealnie wpisuje się to w poszukiwania samochodu – online znajdziemy i wymarzone auto i finansowanie. Dzięki temu z gotówką w ręku możemy iść do salonu lub komisu nie zaprzątając sobie głowy tym jakie finansowanie oferuje dealer – dodaje.


Zasady kredytu samochodowego w Inbank różnią się od tych znanych u konkurencyjnych dostawców tego typu produktu. Klient może ubiegać się o finansowanie już na starcie, nie mając jeszcze wybranego samochodu lub motocykla. Nie trzeba też przedstawiać dokumentów rejestrowych, karty pojazdu czy polisy. Klient samodzielnie wyznacza kwotę, której potrzebuje. Nadwyżkę, która ewentualnie pozostanie mu po transakcji, może przeznaczyć na dodatkowe wydatki związane z zakupem auta, takie jak ubezpieczenie OC i AC lub zakup nowych opon na zimę.

 

Inbank oferuje kredyt samochodowy bez zabezpieczeń. Nie jest wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, czyli zastaw rejestrowy lub cesja praw z ubezpieczenia. Auto pozostaje wyłączną własnością kredytobiorcy.

 

Nie oczekujemy także zakupu ubezpieczenia od różnych ryzyk. Jak przy wszystkich naszych produktach, klient dostaje tylko to, co go interesuje, bez dodatkowych wymagań. Zależy nam, żeby odpowiadając na potrzeby, szybko i wygodnie dostarczyć to, czego Klient oczekuje, ograniczając formalności do minimum – dodaje Maciej Marchewicz.

 

Podobnie jak pozostałe produkty w ofercie Inbank, także kredyt samochodowy dostępny jest w 100% online. Warunkiem udzielenia kredytu jest pozytywna ocena zdolności kredytowej, podejmowana w oparciu o dokument potwierdzający dochód, którym może być np. wyciąg z konta bankowego z historią 3 ostatnich miesięcy.

 

Aby utrzymać korzystne warunki kredytu samochodowego, kredytobiorca musi dostarczyć do Inbank kopię faktury VAT potwierdzającą zakup pojazdu albo kopię umowy sprzedaży pojazdu wraz z kopią dowodu opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych potwierdzającą celowy charakter kredytu. Ma na to 30 dni od daty zawarcia umowy kredytu.

 

Oferta Inbank skierowana jest do klientów indywidualnych. Znajdują się w niej kredyty gotówkowe, szybkie pożyczki oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty, a teraz także kredyt samochodowy. Wszystkie produkty dostępne są 100% online w serwisie internetowym Inbanku. Oznacza to, że klient nie tylko wnioskuje o produkt drogą online, ale także podpisuje umowę i uruchamia produkt bez konieczności wizyty w placówce czy wizyty kuriera.

Źródło: Inbank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.