Strona główna Wiadomości 50 milionów na rozwój przedsiębiorczości w Polsce Wschodniej

50 milionów na rozwój przedsiębiorczości w Polsce Wschodniej

50 milionów na rozwój przedsiębiorczości w Polsce Wschodniej

5 czerwca  Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg nieograniczony dla instytucji finansowych na uruchomienie produktu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki”, finansowanego ze środków ministra rozwoju i finansów.


Przetarg kierowany jest do instytucji finansowych – pośredników, w tym m.in. banków komercyjnych (krajowych i zagranicznych), banków spółdzielczych, a także instytucji kredytowych lub finansowych (fundusze pożyczkowe) oraz konsorcjów tych podmiotów. Ich zadaniem będzie ustanowienie instrumentu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki” skierowanego do przedsiębiorców realizujących inwestycje na terenie makroregionu, w skład którego wchodzą województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie.

 

Instrument ten będzie zasilony środkami z wycofywanego wkładu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013 wniesionego do projektu „Reporęczenia i pożyczki szansą na zwiększenie finansowania zewnętrznego MŚP. Instrumenty wsparcia funduszy poręczeniowych i pożyczkowych w Polsce Wschodniej”, którego realizację bank zakończył we wrześniu 2016 roku.

Celem uruchomienia wsparcia w formie „Pożyczki na Rozwój Turystyki” jest finansowanie przedsięwzięć mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej i okołoturystycznej na obszarze Polski Wschodniej. Łączna kwota środków przeznaczonych na ten cel w ramach postępowania wyniesie 50 mln zł. Jest to pierwsza pula w ramach całego budżetu projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka. Wkład finansowy, po wykorzystaniu i spłacie pożyczek przez przedsiębiorców, będzie podlegać zwrotowi do BGK i zostanie ponownie przeznaczony na  wsparcie przedsiębiorstw z sektora MŚP.

 

Projekt Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka  jest realizowany przez BGK w ramach umowy zawartej w grudniu 2016r. z ministrem rozwoju i finansów.

Źródło: BGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.