Niższe marże kredytów hipotecznych w Banku BPH

Bank BPH wprowadził zmiany w ofercie kredytów hipotecznych. Klienci mają do wyboru dwie opcje, różniące się wysokością marży i prowizji. Posiadając w Banku BPH Maksymalne Konto i kartę kredytową oraz decydując się na 15-letni okres kredytowania, można skorzystać z marży wynoszącej jedynie 0,7 proc.


Osoby zaciągające w Banku BPH kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom mają teraz do wyboru dwie opcje. W pierwszej podstawowa marża wynosi 1,95 proc. Można ją jednak obniżyć decydując się na konto osobiste i kartę kredytową Banku BPH. Posiadacze Konta Kapitalnego mogą liczyć na obniżkę marży do poziomu 1,75 proc., a posiadacze Maksymalnego Konta do poziomu 1,65 proc. Jeśli mamy w Banku BPH Maksymalne Konto i korzystamy z karty kredytowej Fair lub Gold Komfort, bank obniży marżę do 1,55 proc. Dodatkowo, przy 15-letnim lub krótszym okresie kredytowania marża wyniesie jedynie 1,4 proc. W tej opcji prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1,6 proc., można ją jednak w całości zamienić na ubezpieczenie od czasowej lub całkowitej niezdolności do pracy, utraty pracy czy poważnego zachorowania.

 

W drugiej opcji marża wyjściowa jest niższa i wynosi 1,25 proc. Również w tym przypadku można ją obniżyć, korzystając z powyżej wskazanych produktów. W ten sposób posiadacze Kapitalnego Konta uzyskają marżę w wysokości 1,05 proc. Z kolei Posiadacze Maksymalnego Konta mogą uzyskać marżę w wysokości 0,95 proc. Jeśli dodatkowo zdecydują się na kartę kredytową, marża ich kredytu wyniesie 0,85 proc., a przy 15-letnim okresie kredytowania jedynie 0,7 proc.

 

W tej opcji prowizja za udzielenie kredytu wynosi 5 proc. Można ją jednak częściowo zamienić na ubezpieczenia (od śmierci, niezdolności do pracy, czasowej niezdolności do pracy, utraty pracy czy poważnego zachorowania) – wówczas wyniesie tylko 3,44 proc. Zarówno prowizja, jak i koszty ubezpieczeń są doliczane do kwoty udzielonego kredytu i spłacane w miesięcznych ratach. Dzięki temu ich koszt rozkłada się na cały okres kredytowania, nie zwiększając przy tym znacząco wysokości miesięcznych obciążeń.

 

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, a podstawowym parametrem, który decyduje o wysokości miesięcznej raty jest marża. Dlatego staraliśmy się skonstruować nową ofertę w taki sposób, aby klienci korzystający z podstawowych produktów naszego banku, mogli wziąć kredyt ze zdecydowanie niższym oprocentowaniem i dzięki temu odnieść realne korzyści finansowe w postaci obniżenia przyszłych miesięcznych zobowiązań –mówi Szymon Szczypiński, dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości w Banku BPH.

 

Bank BPH udziela kredytów hipotecznych w złotówkach, maksymalnie na 80 proc. wartości nieruchomości. Okres kredytowania może wynieść nawet 30 lat, przy czym raz w roku można skorzystać z jednomiesięcznych wakacji kredytowych, a w przypadku urodzenia lub adopcji dziecka – nawet trzech miesięcy przerwy w spłacie rat. Kredyt można przeznaczyć na zakup mieszkania od dewelopera lub na rynku wtórnym oraz zakup lub budowę domu (w tym także systemem gospodarczym).

 

Najnowsza oferta kredytów hipotecznych Banku BPH została doceniona w niezależnych zestawieniach. W kwietniowym rankingu opublikowanym przez Bankier.pl, w którym zostały porównane oferty hipoteczne z minimalnym wkładem własnym wynoszącym 20 proc., Bank BPH zajął I miejsce.

 

Kredyty hipoteczne Banku BPH – najważniejsze informacje:

  • 80% wartości nieruchomości

  • maksymalnie 30-letni okres kredytowania

  • raz w roku możliwość skorzystania z 1-miesięcznych wakacji kredytowych

  • 3-miesięczna przerwa w spłacie w przypadku urodzenia lub adopcji dziecka

kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom – I opcja

 

marża

 

prowizja

 

standardowa

 

1,95%

 

1,6% lub 0% (pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia od czasowej lub całkowitej niezdolności do pracy, utraty pracy czy poważnego zachorowania)

 

z Kapitalnym Kontem

 

1,75%

 

z Maksymalnym Kontem

 

1,65%

 

z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold

 

1,55%

 

z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold przy 15-letnim (lub krótszym) okresie kredytowania

 

1,4%

 

 

kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom – II opcja

 

marża

 

prowizja

 

standardowa

 

1,25%

 

5% lub 3,4% (pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia od czasowej lub całkowitej niezdolności do pracy, utraty pracy czy poważnego zachorowania)

 

z Kapitalnym Kontem

 

1,05%

 

z Maksymalnym Kontem

 

0,95%

 

z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold

 

0,85%

 

z Maksymalnym Kontem i kartą kredytową Fair lub Gold przy 15-letnim (lub krótszym) okresie kredytowania

 

0,7%

 

 

Źródło: Bank BPH

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.