Strona główna Wiadomości Millennium: obroty faktoringowe na rekordowym poziomie

Millennium: obroty faktoringowe na rekordowym poziomie

Millennium: obroty faktoringowe na rekordowym poziomie

W I kwartale 2015 r. Bank Millennium zrealizował obrót faktoringowy na poziomie ponad 3 mld zł i odnotował wzrost 17,2% w porównaniu z wynikiem uzyskanym w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Na koniec marca br. Bank osiągnął rekordową wartość portfela aktywów faktoringowych – 1,622 mld zł.


Kolejny wysoki wzrost obrotów faktoringowych Banku Millennium i – generalnie – dobry kwartał dla całego rynku, to nie tylko potwierdzenie pozytywnych zjawisk, jakie mają miejsce w polskiej gospodarce, ale także dobra prognoza na kolejny okres –mówi Jerzy Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium.

 

Obroty faktoringowe Banku Millennium są lepsze niż przed rokiem (2,6 mld zł w I kw. 2014r.), przekroczyły też poziom z II kwartału 2014r. (2,9 mld zł). Obroty wszystkich firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów osiągnęły w I kwartale 2015r. rekordową wartość ponad 30 mld zł. – Polskie firmy sprzedają coraz więcej, a że jest to sprzedaż z odroczonym terminem płatności oznacza to, że bezpieczeństwo obrotu i zaufanie między kontrahentami także rośnie. Przy tym sam faktoring, który ten spływ należności niejako przyspiesza i znacznie go zabezpiecza, idealnie wpisuje się w ten schemat i elastycznie dostosowuje do potrzeb stron, pozwalając łagodnie wypełniać luki płynnościowe, jakie okresowo się pojawiają– dodaje Jerzy Dąbrowski.

 

Bank Millennium od lat oferuje szeroki wachlarz produktów oraz usług dodatkowych związanych z faktoringiem, współpracując z przedsiębiorcami na przejrzystych i partnerskich zasadach. Był pierwszym bankiem w Polskim Związku Faktorów (PZF), organizacji zrzeszającej największe instytucje faktoringowe w Polsce, działającej na rzecz popularyzacji faktoringu oraz gwarantowania wysokiej jakości usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.