Strona główna Wiadomości Mocne wyniki ING Lease po drugim kwartale

Mocne wyniki ING Lease po drugim kwartale

Mocne wyniki ING Lease po drugim kwartale

ING Lease Polska na koniec czerwca zajmował 3. pozycję na rynku pod względem wartości portfela, tj. o blisko 40% więcej niż w zeszłym roku. Suma należności ING Lease od klientów wyniosła 6,36 mld zł, co stanowi przyrost o 12,4% w porównaniu z końcem kwartału w 2015 roku. Jednocześnie spółka utrzymuje wiodące pozycje w segmencie leasingu nieruchomości, sprzętu IT oraz maszyn i urządzeń. Dynamicznie rośnie również w segmencie leasingu pojazdów.

Pod względem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w drugim kwartale, ING Lease posiadając 6% udziału w rynku (wg. danych Związku Polskiego Leasingu), plasuje się na 7. miejscu wśród firm leasingowych w Polsce. To wzrost o jedno miejsce w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku.

– Wyraźny wzrost portfela możliwy był m.in. dzięki nieustannemu udoskonalaniu i dostosowywaniu naszej oferty do potrzeb klientów oraz szerokiej dostępności oferty leasingowej w każdym oddziale ING Banku Śląskiego. Dodatkowo wdrożenie zmian w procesach umożliwiło nam bardzo efektywną obsługę transakcji. Swoje produkty kierujemy do małych i średnich firm oraz do dużych korporacji. Leasing w ING jest również atrakcyjną formą finansowania dla firm rozpoczynających swoją działalność, którym oferujemy prosty, łatwo dostępny sposób na pozyskanie niezbędnych środków trwałych do prowadzenia ich działalności – powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

– Jednocześnie bardzo dużym powodem do satysfakcji jest ciągły wzrost liczby klientów. Obecnie obsługujemy blisko 12 tys. firm, to o blisko 40% więcej niż w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że taki systematyczny wzrost utrzyma się w dalszych kwartałach. Klienci doceniają nas za to, że bardzo szybko, sprawnie i na każdym etapie jesteśmy w stanie sfinansować rozwój ich biznesu – dodała Ewa Łuniewska.

Do mocnej pozycji spółki przyczyniły się nowoczesne i przyjazne klientom rozwiązania, w tym:

  • rozszerzenie oferty leasingu standardowego, opartego na prostych i przyjaznych procedurach, w szczególności programu ING AUTO,
  • rozbudowa modelu bezpośredniej sprzedaży leasingu w oddziałach detalicznych ING Banku Śląskiego,
  • centralny model zdalnej obsługi klienta wdrożony na stronie internetowej www.inglease.pl oraz bankowości  internetowej ING,
  • programy vendorowe z dostawcami nowoczesnych kompleksowych rozwiązań IT dla biznesu,
  • promocja bezpłatnych faktur elektronicznych (e-faktur) i udostępnianie ich na bezpłatnym portalu dokumentów klienta EBOK.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.