Strona główna Wiadomości Księgowość w Polsce będzie za darmo

Księgowość w Polsce będzie za darmo

Księgowość w Polsce będzie za darmo

Idea Bank wprowadza pierwszą w Polsce księgowość online, z której można korzystać bezterminowo bez żadnych opłat. Jest to jednocześnie pierwsza księgowość internetowa zintegrowana z rachunkiem bankowym. Daje ona bezpłatny dostęp do finansów firmy przez 24 godziny na dobę.

Grupa Idea Banku, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła księgowość dla firm zintegrowaną z rachunkiem bankowym, robi kolejny krok w rozwoju tego typu usług: wprowadza na rynek pierwszą całkowicie darmową księgowość online. Przedsiębiorcy, którzy w tej chwili samodzielnie prowadzą KPiR lub ewidencję przychodów korzystając z internetowych biur księgowych, dzięki nowemu rozwiązaniu wdrożonemu przez Idea Bank będą mogli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Skorzystanie z księgowości online Idea Banku nie wymaga posiadania konta w banku. Oferta jest bezterminowa i nie ma charakteru promocji.

Pierwsza księgowość stworzona przez bank

Idea Bank jest jednocześnie pierwszym w Polsce bankiem, który stworzył własne narzędzie do księgowości online. Powstanie tego narzędzia było możliwe m.in. dzięki wieloletniemu doświadczeniu Grupy Idea Banku, w skład której wchodzi spółka księgowa Tax Care, w profesjonalnej obsłudze księgowej małych przedsiębiorstw. Obsługa ta (świadczona przez licencjonowane księgowe) wzbogacona jest o dostęp do nowoczesnego systemu dającego zdalny dostęp do finansów firmy przez 24 godziny na dobę.

 

– Czerpiąc z tych doświadczeń stworzyliśmy księgowość internetową, która pozwala na samodzielne prowadzenie firmowych rozliczeń w prosty i intuicyjny sposób. System został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wyręczyć przedsiębiorcę w powtarzalnych czynnościach i do minimum ograniczyć czas, jaki musi on poświęcić na prowadzenie księgowości – mówi Dariusz Makosz, członek zarządu Idea Banku.

 

Pełna integracja z kontem bankowym

Obok prostoty i braku opłat księgowość Idea Banku ma jeszcze inną zaletę, która zdecydowanie wyróżnia ją spośród dostępnych na rynku usług rachunkowych online: może być w pełni zintegrowana z rachunkiem firmowym w Idea Banku. Takie rozwiązanie dodatkowo zwiększa funkcjonalność narzędzia księgowego – przedsiębiorca gromadzi finanse swojej firmy w jednym miejscu i ma do nich dostęp przez 24 godziny na dobę. – Może z poziomu księgowości opłacać faktury, wykonywać przelewy do ZUS i urzędu skarbowego bez konieczności logowania się do banku – wyjaśnia Aleksandra Godlewska, project manager księgowości online Idea Banku.

 

Ale to nie wszystko. Narzędzie jest inteligentne i na podstawie rodzaju prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej oraz rejestru wykonanych przez niego operacji, samo przypomina o terminach płatności podatków czy składek, automatycznie generuje formatki przelewów, pozwala też archiwizować dane swoje i kontrahentów.

 

Nowy trend?

Idea Bank oczekuje, że nowe narzędzie spotka się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. – Małe firmy przywiązują ogromną wagę do kosztów prowadzenia biznesu, zwłaszcza w początkowym okresie działania. Możliwość zaoszczędzania kilkuset złotych rocznie to dla nich duża zachęta, do której dochodzi jeszcze funkcjonalność systemu – ocenia Dariusz Makosz. Według firmy Fundacja Rozwoju Biznesu „Starter” z księgowości internetowej w Polsce korzysta dziś prawie 372 tys. firm, przy czym prawie połowa z nich obsługiwana jest przez trzy największe serwisy. Rynek tych usług wyceniany jest na 250-400 milionów złotych rocznie.

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.