Strona główna Wiadomości Po koncertach Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Po koncertach Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Po koncertach Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague to kolejne koncerty w ramach cyklu realizowanego od 2008 roku przez Deutsche Bank PBC. Tym razem bank zaprosił do współpracy paryską formację muzyczną, która wystąpiła podczas minionego weekendu dla polskiej publiczoności w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.

 

Niemal tysiąc osób głośno protestując, nie pozwalało artystom opuścić sceny po koncercie w warszawskim Palladium. Zakończony kilkukrotnym bisem, niezwykły performance zespołu Nouvelle Vague zachwycił zgromadzoną w klubie publiczność. Wspaniałe wokalistki Mélanie Pain i Phoebe Killdeer w zmysłowy i energetyczny sposób rysowały przed słuchaczami alternatywny świat bossa novy, z każdym kolejnym utworem podkręcając tempo i temperaturę występu. Udało im się nawiązać wspaniały kontakt z publicznością zarówno warszawską, poznańską, jak i wrocławską. Ze sceny wybrzmiały najbardziej znane utwory zespołu, ich ciepłe i melodyjne interpretacje hitów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart, które zjednały im wielu fanów na całym świecie.

 

Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Znany jest z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. takich grup jak Joy Division, Depeche Mode, The Cure czy Sisters Of Mercy. Zastępuje przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem. Nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60 („nouvelle vague” oznacza właśnie „nową falę). Grupa Nouvelle Vague powstała w 2003 roku w Paryżu. Jej założyciele, Marc Collin i Olivier Libaux, do pracy w studio i na scenie zapraszają do współpracy znakomite francuskie wokalistki i muzyków, tworząc ciekawe aranżacje utworów punk rockowych, post punkowych czy nowej fali w stylistyce bossa novy. W ramach projektu Nouvelle Vague z producentami współpracowali tacy artyści, jak Anas Croze, Camille Dalmais, Vanessa Paradis, Marina Céleste czy Gerald Toto.

 

– Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites, jesteśmy niezwykle dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. Cieszę się, że polska publiczność przyjęła naszą kolejną propozycję, koncert Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague, z takim entuzjazem – mówi prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki.

 

– Nasz autorski cykl w tym roku świętuje pięć lat. Do tej pory zorganizowaliśmy niemal 30 koncertów niezwykłych muzyków, którzy nie tylko tworzą piękne wykonania studyjne, ale przede wszystkim są w stanie zachwycać publiczność w trakcie występów na żywo. Niezapomniana Cesaria Evora, charyzmatyczny Leonard Cohen, królowa fado Mariza czy energetyczny Michael Buble to tylko niektórzy z zaproszonych przez nas do udziału w cyklu wyjątkowych wykonawców. Już 10 grudnia zaprosimy warszawską publiczność na kolejne wydarzenie koncert Deutsche Bank Invites Fredrika Stahl – dodaje Sabina Salamon, rzecznik prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

 

Źródło: Deutsche Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.